Wpis z mikrobloga

Mirki, stworzyłem stronę do śledzenia oraz prognozowania opóźnień pociągów. Strona jeszcze w wersji beta i cały czas ją ulepszam, ale większość funkcjonalności jest już ukończona. Zachęcam do wypróbowania, zwłaszcza jeśli niedługo czeka Was jakaś podróż pociągiem!

http://www.czypociagsiespozni.pl

Chętnie przyjmę każdą krytykę.

Ps. Nie jestem ekspertem od webmasteringu dlatego niektóre rozwiązania mogą nie być najbardziej optymalne, ale to tym bardziej przyjmę krytykę

#pkp #chwalesie
  • 5
@grad: No nie wiem...
1. pociąg, opóźnienia w ciągu ostatnich 30 dni (oprócz tych do 5 min): cztery razy: 8', 22', 5', 7' = Wynik: Lepiej weź książkę. Z dużym prawdopodobieństwem pociąg ten może się opóźnić. Przygotuj się na dłuższą podróż.

2. pociąg, opóźnienia w ciągu ostatnich 30 dni (oprócz tych do 5 min): jedenaście razy: 14', 5', 7', 14', 14', 5', 8', 5', 6', 5', 13' = Wynik: Dobry wybór!
@potrzebie: Jesteś w stanie podać mi kombinacje pociągów i stacji z tych trzech punktów które sprawdzałeś. Jestem ciekawy faktycznego opóźnienia ich jutro ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ale do rzeczy: generalnie model oparty jest na analizie szeregów czasowych i ma za zadanie wykrywać trendy i zależności i na tej podstawie dokonywać prognozy. Czasami pociąg który jest opóźniony 20 razy w ostatnich 30 dniach może mieć zielony kolor, a
@grad: A, czyli jak sprawdzam dziś to jest prognoza opracowana specjalnie na jutro, a jak w bym sprawdzał w poniedziałek, to pokaże się prognoza na wtorek, która może być inna?

Katowice: 44764 z Raciborza
@potrzebie: Tak, prognoza jest obliczona na najbliższy kurs pociągu. Dokładnej daty niestety podać nie jestem w stanie, gdyż nie mam połączenia z rzeczywistym rozkładem jazdy, ale w większości przypadków jest to dzień następny (lub ten sam jeśli sprawdzamy rano pociąg który wyrusza wieczorem). W planach mam dodanie opcji wybrania prognozy na konkretny dzień (to może być przydatne właśnie w przypadku gdy opóźnienia różnią się w zależności od dnia tygodnia). Natomiast cały