Wpis z mikrobloga

@Asarhaddon: ja zawsze bede mówił, ze lepiej kupić Comandante (nawet na raty). Wiem, ze brzmi to troche jak pasta o ekspresach, ale już tłumacze. Sam zacząłem od taniego Hario, później kupiłem wilfe svart i na koniec comesia. I uważam, ze comeś to jeden młynek na całe życie - pod względem jakości wykonania i wszechstronności zastosowań. Wiec szkoda kasy na półśrodki.
@Asarhaddon Ten hario ma ceramiczne żarna, wiec kawa bedzie miażdżona/ ucierana, a nie cięta, co przełoży sie na jakość przemiału. Ja na Twoim miejscu dołożył bym ciut i kupił xeoleo(200-250zl) na start (są filmiki na yt porównujące go do np. comandante). Aktualnie posiadam porlex tall, a zbieram na comandante/ kinu pheonix. Ceramiczne żarna tworzą dużo pyłu i przemiał nie jest równy, co przekłada się na smak kawy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Asarhaddon: pomijając rozważania o mieleniu to w moim hario był problem ze ściąganiem korbki i w końcu to przerobiłem na własny system. Z tanich młynków chyba lepszy jest rhino. No I oczywiście lepiej dołożyć tych parę stów i kupić coś premium ;-)
Mam hario od lat, parzę w frenchpres jakieś bajeranckie kawy głównie i daje radę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Asarhaddon: temat młynków na każdym forum o kawie to taka elektroda trochę więc nie brnijmy. Elektryczne sensowne młynki zaczynają się w pieniądzach o których nie będziemy tu rozmawiać. Cemmendante to taki Mercedes z młynków ręcznych. Ty chcesz tanio. Z tanich młynków w zasadzie jest wybór pomiędzy hario slim albo rhinowares. Jak masz taniej hario to kupuj nie filozuj :-)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Asarhaddon: no cóż..... W przypadku lavazzy z marketu, która spędziła na półce ostatnie dwa lata a przed tym w sumie nie wiadomo co się z nią działo możesz ją potłuc młotkiem na kamieniu i gryźć popijając wrzątkiem a efekt będzie ten sam. Czyli kicha :-)
Generalnie może trochę przerysowuję ale różnice poczujesz kiedy kupisz jakaś świeżo wypalona kawę w palarni. Mozesz na początku zamówić nawet zmielona choć wtedy szybko wietrzeje (taki
@pigoku strasznie lubię kawę jaką podają w kawiarni i mimo, że smakuje mi ta, którą robię w domu, to jednak nie mogę osiągnąć podobnego smaku. Chciałem zacząć pić kawę bezkofeinową, bo często mam ochotę nad kawę późnym popołudniem, i brat polecił mi taką:
https://a1coffee.net/planet-java-brazilian-cerrado-2-fine-cup-decaf-coffee-beans-1kg.html
Pomysłem wtedy o młynku i że gdybym go miał, to mógłbym kupować kawę ziarnistą (w miejscowej kawiarni sprzedają paloną przez siebie).
A gdybyś miał polecić jakiś dobry, ręczny
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Asarhaddon: jeżeli ci smakuje w miejscowej kawiarni poproś czy ci nie zmiela na początek tylko powiedz w że do dripa. Albo zamów gdzieś w necie, często palarnię mają zestawy startowe np 5 x 50g żeby spróbować o chodzi.
A o młynkach już pisaliśmy, hario jest spoko. Jeżeli kupujesz w palarniach młynek to podstawa bo kawa ziarnista nie wietrzeje tak szybko. Zmielona praktycznie ma przydatność liczona w godzinach.
@Asarhaddon: do smaku kawy z kawiarni nie dojdziesz przez kupno taniego młynka niestety. To już są spore inwestycje w ekspres i młynek. Ale świeżo mielona kawa zawsze jest lepsza od tej kupionej już zmielonej. Do tego dochodzi możliwość regulacji grubości przemiału.
@pigoku sorry, że Cię dalej męczę, ale czy sądzisz ze między Hario a młynkiem z poniższego linka jest jakaś istotna warta dodatkowych pieniędzy różnica w jakości mielenia?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Asarhaddon: linka niewkleiles ake takich szczegółów już nie ogarniam, nie doktoryzuje się aż tak bardzo, w necie są porównania młynków, goście pokazują jakość wykonania, jakość przemiału... Ale jak cis jest w podobnej klasie cenowej nie spodziewałbym się wielkich różnic.
@Asarhaddon: Pomyśl o Timemore C2 - zbliża się black friday, myślę że na Ali będzie go można dorwać poniżej 200 zł. Podobno system żaren podobny co w XEOLEO, ale wykonany z metalu (prawdopodobnie amelinium) więc nie wygląda tandetnie i chwilę posłuży. Ludzie generalnie chwalą te młynki, sam się na niego czaje, ale u mnie to pod kolbe