Wpis z mikrobloga

Pytanie z gatunku #apostazja. Czy robił to ktoś dla siebie, nie wciągając rodziny? W sensie - ja jestem #!$%@?, ale dzieciom daję wolną wolę wyboru. Jak chcą, niech chodzą na religię, przystępują do komunii. Zwyczajnie bym nie chciał wpływać na resztę, która lubi księdza po kolędzie wpuszczać. To ma być MOJA decyzja.
Czy taki krok w jakiś sposób utrudnia życie Waszej najbliższej rodzinie? Komunie, bierzmowania, śluby, chrzestni? Księża będą się czepiać dzieci za kroki ojca?
Najlepiej jakby się wypowiedział ktoś w takiej konkretne sytuacji.
#kosciol #pytanie #wiara #religia
  • 4
@RRybak:

Czy taki krok w jakiś sposób utrudnia życie Waszej najbliższej rodzinie?

A dlaczego miałoby utrudniać?

Komunie

Jeśli nie jesteś wojującym ateistą, który nie idzie na imprezę po komunii i wyrzeka się dzieciaka, bo ten poszedł do komunii to nie

bierzmowania

jak wyżej

śluby

jak wyżej

chrzestni

Chyba tylko tu jest problem i nie możesz być chrzestnym wówczas, a przynajmniej takim oficjalnie oficjalnym

Księża będą się czepiać dzieci za kroki ojca?
@niochland: nie, w żaden sposób wojujący. Ja i tylko ja. Dziecko bym może nawet posłał na religię, żeby se zdanie wyrobiło. Tylko nie chciałbym potem, żeby np. nie mogli wziąć ślubu, bo "ojciec pyskaty". Niby można zmienić parafię, ale wiesz - mafia jest jedna i kartoteki mają wspólne. Więc bardziej opinii bym chciał zasięgnąć, czy ktoś podjął decyzję i się porobiło nie tak.
@RRybak nie mas czym się przejmować. Co do ślubu można brać w jakiejkolwiek parafii, jak wasz ksiądz będzie robił problemy to sprawę zalatwi się gdzieś indziej. Wiem bo moja siostra brała ślub w innej parafii bo w rodzinnej proboszcz ma nasrane we łbie
@RRybak: ja ci powiem tak, że moja ciotka nie miała bierzmowania i komunii i wzięła ślub kościelny z wujem, który nie miał bierzmowania z tego co pamiętam xD
Trochę papierologii jest z tym i wysyłania listów do samego biskupa czy tam arcybiskupa, ale jak się posmyra księdza za uszkiem to jeszcze będzie zadowolony, że nowe baranki boże przychodzą do kościoła

Już katechetka w gimnazjum (mam wrażenie, że była kurde w 3/4