Wpis z mikrobloga

beke mam z was wszystkich co nawet nie wiecie #!$%@? od czego jest Trybunał Konstytucyjny i wszystkich ludzi, którym od wczoraj przez te decyzje zawalił się świat i już emigrują. TK nie jest od mówienia co jest dobre, a co złe - co jest słuszne, a co nie lub jak powinno być i osądzać tak jak chce większość. Sąd daje zapytanie do TK, który ma stwierdzić czy dana norma jest zgodna z Konstytucją (art. 193 Konstytucji), a że art. 38 Konst. mówi, że

"Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia."

to tak ma być i #!$%@?, nikogo nie obchodzi, że są płody zdeformowane, dzieci chore czy dziecko z gwałtu xD ONI MAJĄ TO W #!$%@?, BO NIE OD TEGO SĄ, ROZUMIECIE?

To, że Konstytucja w Polsce jest #!$%@? i nikt nic nie wie - sama Konstytucja ma #!$%@? zapisy, zamiast zrobić z niej żelazne zasady, co można w każdej sytuacji powołać się na nie (hmm, czy nikt nie kojarzy sytuacji w filmach amerykańskich, gdzie w pewnych sytuacjach nagle ktoś mówi, że przysługuje mu 'constitutional law' i #!$%@?), że są problemy ze składem TK itp. Każdy to każdy, nawet ten poczęty podczas gwałtu, nawet ten, który urodzi się chory. Ludzie w PL w ogóle nie rozumieją tej machiny i #!$%@? teraz płaczą zamiast się wyedukować i zrobić jakąś zmianę jakościową (np. że społeczeństwo zacznie pojmować złożoność pewnych zjawisk, zacznie podejmować racjonalne decyzje choć w jakimś małym procencie, popatrzy na coś z wyprzedzeniem czasu, a nie będzie analizowało jedynie teraźniejsze, jednorazowe korzyści itp.).
Serio, w tym kraju jest obowiązkowy WOS w podstawówce i nie ma sensu tym debilom finansować szkolnictwa, jeśli nadal nie wiedzą po co jest TK - tam właśnie się o tym dowiadujemy jak nikogo to nie zaciekawiło z siebie po prostu, obowiązkowa wiedza w szkole xD.

To zabawne, bo widziałem wiele postów od jakiejś szuring wielgus czy innych podobnych (w każdym razie z tego środowiska, mam polubione feje, żeby kręcić beke z niektórych tematów, choć może nie z niektórych tematów, a z podejścia do nich - tzn wspólny czynnik pomiędzy nimi jest jeden - w polsce po prostu jest bieda i ludzie nie stać ... (wstaw tu cokolwiek), dlatego państwo musi coś ...(wstaw cokolwiek, co akurat zostało wyolbrzymione do głównego problemu III RP). I pokazują jak to jest za granicą, w UE itp i że w Polsce pod tym względem jest najgorzej. A jest najgorzej, bo słabo zarabiamy. Za granicą zarabiają lepiej, więc stać ich na jakieś podstawowe rzeczy, a nie to co Bolzge - albo też porównuje się jakieś kraje, gdzie są duże podatki i ludzie dostają wysokiej jakości dobra publiczne - a my płacimy tak średnio na jeża w porównaniu do innych krajów, ale za to mamy wszystko #!$%@?. No może prawie wszystko, ale ciężko znaleźć coś, co działa porządnie w tym kraju...

ale dobra, bo już się odpaliłem, no i na tych fejach już pisali wcześniej, przed wyrokiem, że DZIŚ ZOSTANIE ZAKAZANA ABORACJA!!! Niby skąd to wiedzieli? Ano mają przeświadczenie, że wszystko robi Jarosław Kaczyński i PiS, oni o wszystkim decydują!! hm, może i tak jest, może nie, nie wiem - jednakże nawet gdyby PiS nie był u władzy, nie robił żadnych machlojek przy TK, sądach to wyrok byłoby taki sam xDDD Widziałem też wykop, że TVP2 puszcza jakiś film o życiu... i już teorie spiskowe, ŻE NIBY SKĄD WIEDZIELI (to zabawna analogia, bo tak jak napisałem, przeciwna strona też była o tym przekonana, ale zdaje się, że społeczeństwo myśli, że to się dzieje tak z dupy, na podstawie czyjegoś widzimisię, ktoś se mówi, że tak ma być i #!$%@? hahah) - akurat mieli po drodze, bo władza akurat ma takie przekonania, żeby są przeciwko (czego nie rozumiem, ale spoko, ich sprawa) i takie pytanko do TK wpłynęło, że wyrok był jedyny możliwy.

ps to był tak oczywisty wyrok TK, że nawet sześciolatek by #!$%@? mógł o tym zadecydować, gdyby mu powiedziano jak działa TK i go zatrudniono. SŁUCHAJ, TY JESTEŚ Z TK I JAK CI ZADAJĄ PYTANIE TO TY SPRAWDZASZ CZY ONO JEST ZGODNE Z TYM, CO JEST NAPISANE TEJ KSIĄŻECZCE W ROZDZIALE 'WOLNOŚCI I PRAWA OSOBISTE' PIERWSZY ARTYKUŁ Z BRZEGU. Ale lepiej dorobić otoczkę w #!$%@? polityczną, z #!$%@? zrobić widły i płakać w internecie jak wystarczy przekonać wiele osób (akurat w tym przypadku byłoby to dość łatwe, jeśli chodzi o zgodę w społeczeństwie, a zmienić zapis jeden w konstytucji już jest lekko ciężej, bo to nie społeczeństwo o tym decydują a określona większość w sejmie, której pewnie nie uda się zdobyć - między innymi dlatego, że obecna większość chce, żeby to pozostało jak jest + wszyscy są podzieleni tak, że ewentualne zgody różniących się ze sobą środowisk to zachodzą tylko przy głupotach, nieważnych sprawach, w takich co tak naprawdę każdy ma #!$%@?.
Serio, takie szambo #!$%@?ło i od wczoraj nie moge powstrzymać się #!$%@? ze śmiechu jak moi znajomi (w sumie głównie znajome) postują jakiś shit, tagi twittera #!$%@?, wszystkie media #!$%@? (w sumie dziwne, że nie widziałem, żeby media pokazywały działanie TK itp - oh wait, czyżby komuś zależało na tym, żeby społeczeństwo się dzieliło, bo hejt najbardziej nakręca baranów i żeby siedzieli w TV, oglądali, komentowali, angażowali się i przede wszystkim MARNOWALI SWÓJ CZAS, co po prostu skutkuje odebraniem jeszcze więcej wolności, której i tak już mają mało? :))))))

NAURA.

tldr; wszystko, co #!$%@? wy sami i wszyscy wokół o wyroku TK spoko, ale nie na temat i niemerytorycznie. TK sprawdza tylko zgodność z Konstytucją, a tam jest, że chronimy życie KAŻDEGO. Nie ma wyłaczeń. Trzeba zmienić Konsytucję jeśli chce się tutaj jakiejś zmiany, dlatego każdy będzie miał #!$%@? w to, co se ludzie szczekają obecnie, bo to nie ma znaczenia. Nigdy nie będzie lepiej w tym kraju, bo ludzie to debile. change my mind.

  • 32
@Niemamrigczu: gdzie pisałem, że kościół coś postanowił wieki temu? gościu, prawo już wymagało takiej instytucji 2500 lat temu, więc rozwiązali problem (na tym prawie zbudowane jest polskie prawo), bo to działa i jest git.
"Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia."


@patryszka: no to czas doprecyzowac przepis do postaci

"Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia od momentu narodzenia."
@patryszka:
Kolego, ale na temat tego, jak należy interpretować zasadę ochrony życia w sensie konstytucyjnym, to akurat Trybunał się już wypowiadał, m.in. w wyroku stwierdzającym niezgodność z Konstytucją przepisów o aborcji ze względów społecznych.

Stwierdzenie, że życie człowieka w każdej fazie jego rozwoju stanowi wartość konstytucyjną podlegającą ochronie nie oznacza, że intensywność tej ochrony w każdej fazie życia i w każdych okolicznościach ma być taka sama. Intensywność ochrony prawnej i jej
@Leniek: brzmi jak plan, jednak wtedy otworzyłoby to furtkę do totalnie legalnej aborcji (która z makro skali państwa też nie jest korzystna, bo dobrze jest dla państwa jak ma duuużo ludzi). Ja w sumie nie miałbym nic przeciwko, żeby sobie do któregoś tygodnia ciąży (to też z tego co czytałem jest mocno indywidualne), chodzi mi o moment wykształcenia układu nerwowego czy coś takiego, kiedyś o tym czytałem - nie znam się
@patryszka: O #!$%@?, kolejny inteligent który daje tłdr na końcu wypocin

Ogólnie dużo #!$%@? bez sensu. Nie da się tego czytać.
Coś tam miałem z prawa na studiach xd XD XD dobrze, cieszę się

Wyrok zmienia i to dużo, lekarze którzy wcześniej dokonywali zabiegów teraz zwyczajnie odmówią powołując się na de facto bezprawny wyrok - co oczywiście jest uzasadnione bo nikt nie będzie chciał narażać kariery i walczyć z zamordystami

Był