Wpis z mikrobloga

@maciek-adamek: Ale właśnie o te smutne "przypadki" cała ta afera. Tobie chyba wydaje się, że aborcja dotyczyła ludzi z krzywym nosem, czy coś. A właśnie o przypadki płodów niemogących żyć samodzielnie po opuszczeniu macicy chodzi cały czas.
  • Odpowiedz
@bukimi: to jest teoria
Ja nie piszę że usuwają ludzi bo krzywy nos itd. Przede wszystkim chodzi mi o to że kiedy mówicie o aborcji z powodu chorób psychicznych to muszą się pojawić makabryczne zdjęcia naprawdę przewalonych przypadków. Tymczasem bardzo społeczna karta przetargowa jest pod nosem - zespół downa. Co mam na myśli? duża część dzieci chorująca na zespół downa okazuje siębyć potem koszmarem dla swych opiekunów. I naprawdę te
  • Odpowiedz
@bukimi: Nie wiem o co ci tu chodzi.
Po prostu prośba jest ode mnie że jak już handlujecie argumentami to takimi które się tyczą ludzi żyjących w Polsce w większości czyli chorzy ciężko bo te osoby mają naprawdę ciężko. A nie wyciągać pojedyńcze przypadki ekstremalne zdjęciami sprzed paru lat dzieci które najpewniej nie przeżyły 2 nocy. Trauma będzie bolesna ale opieka może być jeszcze trudniejsza.
  • Odpowiedz
@maciek-adamek: Jeśli uważasz, że to pojedyncze przypadki na przestrzeni lat, to właściwie nie ma tu o czym rozmawiać. Rodzajów podobnych przypadłości jest mnóstwo: brak mózgu, czaszki, kręgosłupa, głowy, dróg oddechowych lub innych ważnych organów. To nigdy nie będzie się tyczyć "żyjących w Polsce", bo te nigdy nie będą żyć.
Bezmózgowie zdarza się średnio w 1 na 1000 ciąż - to jest jedna z setek możliwych deformacji. A ciekawe ile ciąż
  • Odpowiedz
ale o co chodzi??? ja ci dobrze życze wspaniałego daru bożego oraz abyś miał okazję doświadczyć wspaniałego prawa, które popierasz


@Soojin21:

Obrzydliwe to co piszesz. Wiesz, że większość katoli popiera poprzednie prawo aborcyjne?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KakaowyTaboret: obrzydliwe jest to, że kościół katolicki właśnie świętuje, że udało im się zmuszić prawnie kobiety do rodzenia dzieci jak na zdjęciu. Dość tolarancji dla tej sekty
  • Odpowiedz
obrzydliwe jest to, że kościół katolicki właśnie świętuje, że udało im się zmuszić prawnie kobiety do rodzenia dzieci jak na zdjęciu. Dość tolarancji dla tej sekty


@Soojin21:

więc będziesz atakowaćwszystkich i stosować odpowiedzialność zbiorową. No spoko Twoja decyzja dla mnie nadal jest to obrzydliwe.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KakaowyTaboret:

więc będziesz atakowaćwszystkich i stosować odpowiedzialność zbiorową.


Tak. Kościół właśnie zmusił zbiorowo wszystkie kobiety (nie ważne czy podzielają ich urojenia czy nie) do rodzenia upośledzonych płodów, więc czemu nie mam ich zbiorowo atakować?
  • Odpowiedz
płodów, więc czemu nie mam ich zbiorowo atakować?


@Soojin21:

Osoby z tęczowymi awatarami atakowały mnie bo jak można być molestowanym przez geja więc czemu ja mam wszystkich zbiorowo nie atakowaćxDDDDD w necie są setki przykładów jak bi są traktowani przez gejów w polskim środowisku, więc mogę atakować wszystkich gejów
  • Odpowiedz
  • 0
@Soojin21 jestem katolem, ale możliwość badania płodów pod względem chorób/uszkodzeń traktuje jako dar nowoczesnej medycyny który pozwala nie nosić przez resztę życia krzyża jakim jest opieka nad takim człowiekiem.
  • Odpowiedz
@maciek-adamek: Tak na szybko znalazłem takie dane:
https://www.wbc.poznan.pl/Content/220065/PDF/index.pdf
9,92 na 10.000 urodzeń, przy czym z tekstu wynika, że w większości krajów w statystykach tych wad nieujęte są poronienia sztuczne, czyli 1 na 1000 to ciąże poronione lub donoszone.
Przyznaję, że nie jest to w 100% bezmózgowie (takie dane znalazłem na jakiejś innej stronie wczoraj), ale jednocześnie nie wiadomo ile przypadków nie odnotowano przez aborcje/poronienia.
  • Odpowiedz
@bukimi: nie chcę ci niczego zarzucać ale przegladając tekst na szybko to w oparciu o ten fragment(5.1) Częstość występowania bezmózgowia na całym badanym obszarze w tym okresie wyniosła 2,35
(95% CI 1,90 – 2,87) na 10000 urodzeń żywych i martwych, natomiast częstość wśród
urodzonych żywo wynosiła 1,87 (95% CI 1,47 – 2,34) a wśród martwo urodzonych 82,39 (49,61
– 128,67). Częstość występowania bezmózgowia w poszczególnych województwach kształtowała
się następująco: w województwie kujawsko-pomorskim 2,13 na 10 000 urodzeń żywych i
martwych (95% CI 1,41-3,08), w województwie lubuskim 2,24 (95% CI 1,23 – 3,76)
  • Odpowiedz
@maciek-adamek: Zauważ zatem, że to statystyki URODZEŃ, a znaczna część takich wad nie doczeka porodu (poruszone w tekście poronienia sztuczne). Poza tym 2,87 na 10000 jednej tylko wady jaką jest bezmózgowie (czy tu można w ogóle uznać, że płód żyje?) to naprawdę "pojedyncze przypadki raz na ileś lat"?

może np nie wyciągam przypadków które się zdarzają raz na milion urodzeń?

Twoje słowa...
  • Odpowiedz