Wpis z mikrobloga

#programowanie #pracait

W ciągu ostatnich parunastu dni dostaję taki spam ofertami że zacząłem się zastanawiać o #!$%@? tym ludziom chodzi, czemu jeszcze we wrześniu nic takiego się nie działo?

Otóż spojrzałem sobie na LinkedIna i z końcem września wpadła rocznica początku historii zawodowej która odcięła kolejny pełny rok dupogodzin. No i zacząłem się pewnie ludziom pojawiać w magicznych filtrach dupogodzinowych na stanowiska gdzie znając życie szukają już od miesięcy, bo te oferty takie #!$%@?łkowawe w większości xD

Co roku w październiku to samo i co roku się zastanawiam co się dzieje.
  • 7
  • Odpowiedz
@Khaine: Czyli wychodzi na to, że spora część rekruterów nie rozważy kandydata, który ma nawet 3,5 roku doświadczenia. Widocznie wtedy według rekruterów mid przepoczwarza się w seniora
  • Odpowiedz
@fefler: Tak. Tak samo jak nie rozważali rok temu kogoś kto miał 2,95 roku doświadczenia zamiast 3+. Dlatego mówię od dawna że dupogodziny są w praktyce najważniejsze. Często nawet debil z wysiedzianymi dupogodzinami się prędzej dostanie niż ktoś kto dużo wie, ale jeszcze nie ma na tyle komercyjnego doświadczenia udowodnionego. Bez tych dupogodzin nawet nie będą z nim chcieli gadać i nawet mu nie pozwolą udowodnić że się nadaje.
  • Odpowiedz
@Khaine: Mi stuknął ostatnio rok, spam ofert niesamowity - jak ty z 4'roma latami masz co roku spam, to już sobie wyobrażam co będzie u mnie za rok, gdzie większość ofert wymaga 2 lata+ :D
  • Odpowiedz
@Pallad: To zależy akurat. Każdy rok to jest jakaś magiczna bariera dla coraz to kolejnych organizacji. W jednej firmie 2 lata traktują już jak regulara w innej regular to jest dopiero od 4+. Ale faktycznie tak na oko to wydaje mi się że takie najczęstsze "magiczne bariery" to 2 i 5 lat.
  • Odpowiedz