Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
piszę z anonimowych, bo mój szef regularnie przegląda wykop i zna mój nick

Składam CV do dużej, międzynarodowej firmy. Stanowisko powiązane z marketingiem, duży nacisk położony na posługiwanie się językiem polskim, komunikację itp. Wiadomo, że CV otrzymują pełno, moje na pewno nie będzie najmocniejsze w tym gronie, ale wymagają listu motywacyjnego i tutaj widzę swoją szansę.

Czy list motywacyjny w niekonwencjonalnej formie, np. rymowany, będzie ok? W taki sposób mogę podać swoje atuty i jednocześnie wykazać się jakąś kreatywnością, humorem itp. o wiele szybciej niż w "prozie".

#praca #pracbaza #cv #rekrutacja #marketing

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f8ff54cc53de577b9aae57f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 35
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Boze, dla mnie firma, która wymaga listy motywacyjnego to z automatu jakiś januszex. Z reszta sam widzisz, ze chcesz odwalać jakieś dziwne fikołki i pisać wiersze zamiast skupić się na pokazaniu swoich umiejętności, które maja znaczenie
  • Odpowiedz
AgresywnyNiebieskipasek: @somskia: @pieczarrra: @Maly_Jasio: @jadalny_kasztan: nie do końca rozumiem ten hejt - na stanowisku kreatywnym gość na pewno zostanie szybciej zapamiętany niż 99 proc innych. Oczywiście jest ryzyko, że uznają go za durnia, ale równie dobrze może trafić na rekrutera, któremu się spodoba. Przecież dzisiaj tak naprawdę jedyny argument za wymaganiem lm to chęć sprawdzenia jak ktoś pisze, dlatego np. w it nie ma on sensu, ale
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: miałem na myśli to, że list motywacyjny jest archaicznym dokumentem. Wszystko to co jest w liście i tak opowiada się osobiście podczas rozmowy więc po co robić 2 razy to samo? Samo wysłanie CV do pracodawcy jest sygnałem, że jesteś zainteresowany pracą u nich, a motywację i tak zawsze bada się podczas rozmowy.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Już lepsze byłoby jakieś video „o Tobie”, niż list. Skoro to ma być zawód kreatywny i marketing, to na pewno nie rymowanka. Nikt już się tak nie komunikuje, więc jaki to skill dla pracodawcy? Raczej strzał w kolano dla Ciebie - pomyślą, że lubisz cringowe kampanie. Najważniejsze i tak jest kreatywne CV, dobry opis tego, co się robiło wcześniej + PORTFOLIO. Bez niego, to będzie Ci trudno zostać w ogóle
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: pracujesz w zawodzie "około kreatywnym" zwiazanym z marketingiem i komunikacją więc zakładam, że masz rozwinięte jakieś tam poczucie estetyki, znasz zasady korespondencji biznesowej, elementu savoir-vivre w kontaktach między ludzkich, tych formalnych jak i nieformalnych i nie zauważyłeś, że nie ma większej żenady niż rymowane, luzackie odpowiedzi na maila, "rapowane" reklamy etc. przecież tego się nie da czytać i oglądać bez uczucia zażenowania i ciarek wstydu.
  • Odpowiedz