Wpis z mikrobloga

Czas rozwiać mit o skomplikowaniu kobiet. Należy przede wszystkim wyjaśnić skąd on się wziął. Zaczyna się od tego, że facet jest karmiony bzdurami na temat kobiet. W pewnym momencie zaczyna zauważać, że coś jest nie tak, że rzeczywistość jest zgoła inna. Następnie zaczyna wmawiać się takiemu facetowi, że kobiety są skomplikowane i nie możliwe do zrozumienia, co w sprytny sposób sprawia, że facet przestaje się nad tym zastanawiać i nie poznaje prawdy. Ten mit o skomplikowaniu, skutecznie ukrywa prawdę i skutecznie odwodzi mężczyzn od poznania rzeczywistości i sięgnięcia po np. książki naukowe. W tedy wszelkie hipergamiczne zachowania i inne kobiecie zagrywki seksualne stają się dla mężczyzn czymś niezrozumiałym i zgodnie z tym co im wmawiano stwierdzają, że po prostu kobiet nie da się zrozumieć, co jest nie prawdą, gdyż kobiece zachowania są proste do wyjaśnienia, wystarczy wiedza z książek naukowych, przykładowe książki naukowe, to książki Davida Bussa. Mężczyznom, którzy zaczynają dochodzić do niewygodnej prawdy wmawia się, że kobiet nie da się zrozumieć, by zbić ich z tropu, a także by przestali drążyć temat.

  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DuchAnalityk: Przewrotnie powiem że kobiety potrafią być równie skomplikowane pod względem motywacji co mężczyźni. A jednocześnie tak samo przewidywalne. Po prostu beciaki kiedy chodzi o kobietę zamiast zapytać co zrobi, pytają "dlaczego to robi/zrobi".
Własny przykład. Gdyby beciak który dobrze mnie zna zobaczył że jestem przybity, mógłby łatwo zgadnąć że zaraz zapalę papierosa i wgapię się w przestrzeń żeby wymyślić rozwiązanie problemu.
Natomiast gdybym był kobietą, ten sam beciak zastanawiałby
  • Odpowiedz
@kamikazee: David Buss Psychologia Ewolucyjna, David Buss Ewolucja pożądania, David Buss Zdrada niebezpieczna namiętność, David Buss Dlaczego kobiety uprawiają s--s, Louann Brizendine Mózg Kobiety, Louann Brizendine Mózg mężczyzny, Richard Dawkins Samolubny Gen, Edward Wilson Socjobiologia. Jak ktoś przeczyta to wszystko, to będzie miał ogromną wiedzę o kobietach itp. Ja wszystko przeczytałem, innym też polecam.
  • Odpowiedz