Wpis z mikrobloga

Hej, auto kupione w kredycie samochodowy (z wpisanym w dowodzie rejestracyjnym bankiem). Kredyt spłacony, pismo od banku o spłaceniu kredytu + zwolnieniu zabezpieczenia z banku mam. Czy musze wpierw wykreślić bank z dowodu rej przed sprzedażą czy mogę tak sprzedać i nabywca nie będzie miał problemów z rejestracją? #samochody #motoryzacja
  • 4
@Filipppo: W przypadku jeśli bank/leasing jest właścicielem w DR, to wystarczy od Ciebie FV/Umowa K-S, karta pojazdu (jeśli była wydana), kluczyki, auto, aktualne ubezpieczenie, auto z aktualnym przeglądem) i odpis faktury wykupowej do rejestracji. Nie trzeba przerejestrowywać.

Bank wydaje Kartę Pojazdu, jeśli spłacisz ostatnią ratę + wykup jeśli był - mowa o leasingu.
Odpowiadając na Twoje pytanie - wg, mnie wystarczy to co masz, ale zrób sobie kopię zwolnienia zabezpieczenia i
@kokus: Faktycznie niejasno napisałem - ja jestem właścicielem, bank jest wpisany jako współwłaściciel. Też mi się wydaje tak jak mówisz ale może ktoś przerabiał taki scenariusz na sobie, wole dopytać :)