Wpis z mikrobloga

Jakie są według Was wady i zalety poniższych typów budownictwa? Chodzi o:
1. Mieszkania w bloku
2. Segmenty
3. Dom wolnostojący
4. Bliźniak

Jest coś co byście odradzali? Albo coś na co trzeba zwrócić uwagę?

Teraz wiemy, że nie chcielibyśmy mieszkać w mieszkaniu w segmencie, bo wydaje się to połączeniem najgorszych cech mieszkania (sąsiedzi dookoła) oraz domu wolnostojącego (ogrzewanie, brak windy na piętrze)

Jesteśmy w trakcie szukania miejsca do życia w Warszawie i okolicach i już sami nie wiemy w którą stronę iść.

#mieszkanie #budownictwo
  • 6
  • Odpowiedz
@Limonkova: z wykopu dowiesz się że mieszkanie w bloku to chów klatkowy, brak balkonów, brak zieleni, rzygi na klatce, śmieci przed wejściem, smród papierosów, hałasy od sąsiadów, policja jak tylko zrobisz imprezę.

Tylko że dokładnie to samo można mieć w domu w kiepskiej okolicy. Bo ci co się zachwycają domami najczęściej porównują wynajmowaną norę w jakiejś patologicznej kamienicy z nowo postawionym domem na działce obok rodziców. A prawda jest taka że
  • Odpowiedz
@Limonkova: zależy jakimi jesteście ludźmi, co robicie w życiu i jakie macie zainteresowania. Jak jesteście mocno towarzyscy i lubicie często wypadać na miasto to blok. Jak lubicie ciszę i doceniacie ze sąsiad wam nie skacze po głowach piętro wyżej to domek. Wiadomo blok to zwykle lepsza komunikacja, ale tez czynsz i użeranie się z zarządem/wspólnotą (a co tam się dzieje to czasem przechodzi ludzkie pojęcie). Dom z kolei to większa prywatność,
  • Odpowiedz
@Limonkova przeprowadziłem się z bloku z Mokotowa do domu wolnostojącego pod Nadarzyn. Nie minął jeszcze roku, w tym roku nie było jeszcze trawy w ogródku ale już wiem, że to była najlepsza z możliwych decyzji.
Podjazd mam na 4 auta, pakowanie auta na wyjazd to 7x mniej czasu niż latanie z któregoś piętra przed blok. Dziecko ma przedszkole wiejskie, gdzie jest garstka dzieci i jest zachwycone, płacze w weekend że musi zostać
  • Odpowiedz
  • 0
@hitherto dzięki za odpowiedź! Faktycznie, masz rację z tymi sąsiadami w domu wolnostojącym. Z oczywistych względów nie stać nas na dużą działkę, więc czekałoby nas to samo co w mieszkaniu. Rozważamy też segment. Wiadomo, że idealnie byłoby mieć skrajny segment, ale tych środkowych jest więcej i są tańsze. W segmencie nie zawsze są garaże, więc jest to jakiś minus.

Jestem pewna, że mieszkanie na pewno chciałabym mieć po 50. Jest po prostu
  • Odpowiedz