Wpis z mikrobloga

Cześć

22.08.20 mojej siostrze został skradziony iPhone 11 w Złotych Tarasach, w Warszawie, na terenie sklepu H&M. Sprawa została zgłoszona na policję, mamy zdjęcia sprawczyń ze sklepowego monitoringu, no i wiadomo - nic się w sprawie nie ruszyło. Telefon po kradzieży od razu wyłączyły, wiec nie dało się go zlokalizować. Siostra go zablokowała z telefonu koleżanki, więc bez passów do iCloud nic się z nim nie zrobi (z tego co wiem). Pogodziliśmy się z tym, że można zapomnieć, że kiedyś ten telefon ujrzymy ponownie i wiadomo, że najbardziej szkoda kasy (moja siostra długo zbierała żeby kupić tego iphonea 11), no ale co zrobisz. Policja w sumie obsrała tę całą sprawę i po prostu przeszliśmy do porządku dziennego nad tym wszystkim. Aż tu nagle, w czwartek 15.10.20, siostra dostała maila, że „tryb utracony został włączony na urządzeniu iphone” i żeby użyć lokalizatora, żeby go znaleść. Potem dostała drugiego maila, że telefon został znaleziony gdzieś w Bułgarii. Następnie, tego samego dnia, ja zacząłem dostawać dziwne smsy, które nękają mnie do dziś. Screeny zamieszczę poniżej. Śmierdzi to scamem i zapewne próbują wyłudzić hasło do iCloud, ale dlaczego ja dostaję te smsy, bo skąd maja numer i skąd maja maila siostry? No i najważniejsze pytanie: czy da się coś z tym zrobić? #iphone #apple #patologiazewsi #patologiazmiasta #p0lka
Dziekan-Paproszek - Cześć

22.08.20 mojej siostrze został skradziony iPhone 11 w Zł...

źródło: comment_16029680883mfTe6jOJz9rOknSLfi9C2.jpg

Pobierz
  • 17