Wpis z mikrobloga

@AllieCaulfield:

Jeszcze jedna rzecz, o której miałem napisać kilka dni temu już (dokładnie 15/10) ale poprostu poległo to pod gruzami innych spraw... ;)
Może to będzie trochę dla zegarkowych nerdów...kto nie lubi... Może już przestać czytać tutaj :)

Właśnie 15/10 firma Oris pokazała światu nowy mechanizm.

ORIS Caliber 400

Co w nim niezwyklego wartego opisania??
Otóż mechanizm wykonany całkowicie In House.
Elementy wykonane ze stopów dzięki którym ma świetne właściwości antymagnetyczne (30 elementów wykonanych jest z materiałów wysoko antymagnetycznych)

5 dni rezerwy mocy, pochadzace z dwóch sprężyn głównych (widać na foto jak jest skonstruowany). Nawet koła zębate zostały zaprojektowane z myślą o mniejszych naprężeniach i mniejszym zużyciu (foto komentarz)
10 lat szacowany czas pomiędzy serwisami
10 lat gwarancji (ʘʘ)

Nie wiadomo na te chwilę w jakich zegarkach ma być ten mechanizm ale Oris twierdzi że ma być stosowany w szerzej znanych modelach. Osobiście stawiam na jakiś odświeżony Big Crown (choć ciekawe czy werk może udźwignąć wskazówkę datownika zachowując swoje właściwości). Pozostaje nam poczekać :) jak będę wiedział wiecej, na pewno napisze :)

#zegarki #zegarkiboners #technika #nowosci
AllieCaulfield - @AllieCaulfield:

Jeszcze jedna rzecz, o której miałem napisać kil...

źródło: comment_1602931387MvZv4gpiFRUOu3HQG0aQ6K.jpg

Pobierz
  • 18
sam mechanizm ma 34mm, wiec nie liczylbym na zegarki z nim mniejsze niz 40mm...


@m_bielawski: jeszcze raz przeczytałem tym razem ze zrozumieniem :) mechanizm ma 28mm a nie 34mm. Dodatkowo to jest "traktor"

Za info z neta

"The movement is, at 28mm x 4.75mm, clearly a highly versatile engine – a "tracteur" as they say in the industry – and it is flat enough and generates enough torque to support additional