Wpis z mikrobloga

via Android
  • 6
@niepodszywamsiepodbiauka żyje się dobrze, standard życia jest bardzo podobny, w Polsce mieszkałem w Warszawie, Bukareszt jest dużo brudniejszy i chaoryczny. O systemie sądownictwa nie wiem nic, ale sporo się mówi o łapówkarstwie... Dentysta, lekarz podobnie jak w Polsce. Szpitali i lekarzy mają więcej, i więcej zarabiają. Po Rumunsku średnio potrawie, ale nie trzeba znać żeby się dogadać, każdy mówi po angielsku ( lepiej to wygląda niż w Polsce)
via Android
  • 7
@Kriegs w przeciągu kilka lat tutaj zarobki wzrosly kilkukrotnie. Sam nie płacę podatku dochodowego jako inżynier budownictwa ( mało kto o tym wie, wszyscy myślą że to tylko it). Jest trochę polityki rozdawnictwa, szczególnie lokalnie (miasto Bukareszt) ale postkomunistyczna partia ostatnio jest w odwrocie, problem to ludzie z wiosek który głosują za socjalem.
@dedede: Chcialbym za kilka lat kupic gdzies w gorach jakis kawalek ziemi i jezdzic tam z ekipa na moto, jak ceny ziem na peryferiach wiesz cos? (Obecnie jezdze 2-3 razy do roku na moto do rumuni szczerze ludzi z prowincji pokochalem. Polska lat 90 bez napiny chec pomocy na prawde odpoczywam tam)
via Android
  • 0
@MarX_ nie wiem czy nie będziesz miał problemu jeżeli jesteś obcokrajowcem, działki w górach naprawdę z zajebistymi widokami są tanie, tutaj bardziej sobie cenią morze.
@dedede Siemano, 2015-2019. 2 lata w Timisoarze i kolejne 2 w Bukareszcie. Musiałem wrócić do PL, bo nie wytrzymałem psychicznie z mentalnością Rumunów.