Wpis z mikrobloga

Czekałem bardzo na wczorajszą konferencję Apple. Miałem nadzieję, że w końcu zaprezentują coś, co będzie jakąś innowacją względem poprzednich modeli i w końcu przekonają mnie do siebie swoim ekosystemem.

Niestety cała prezentacja sprawiała wrażenie mydlenia oczu, pokazywania jakie Apple jest wspaniałe, wszystkie usprawnienia są takie cudowne i amazing, mimo, że ich konkurenci zaprezentowali już dawno to samo. Nie widzę prawie żadnej zmiany względem poprzedniej generacji, wprowadzenie 5g to jest standard, który będzie mieć każdy nowy telefon, a który prawie nic nie zmienia, bo 4g mnie po prostu większość zadowala. Procesor? Spoko, chociaż każdy nowy telefon ma ostatnio dobre bebechy, przez co nie mulą jak te z 2012 roku.

Aparat, na który czekałem w dwunastce się nie zmienił, więc zapewne nocne zdjęcia będą wychodzić równie słabo. Miałem kiedyś przyjemność pobawić się iPhonem 11 Pro Max i mimo, że faktycznie zdjęcia robione za dnia wychodziły super, tak nocą cały czas pryskał, aparat gubił ostrość i przy jednej latarni w tle potrafił prześwietlać spory obszar zdjęcia.

Trochę śmiać mi się chce z wszystkich, który są naprawdę zachwyceni po tej konferencji. Ta firma po prostu mydli oczy i dyma swoich zwolenników na tyle, że nawet #!$%@? na ładowarkach poskąpili xD

Szkoda, że Sony odeszło w niepamięć, bo kilka lat temu robili naprawdę świetne telefony. Samsung to jakiś żart, każdy ich telefon w cudowny sposób zwalniał po wypuszczeniu ostatniej aktualizacji po 2-3 latach od jego premiery.
Xiaomi? Było spoko do czasu, kiedy nie stało się bardzo popularne. Niestety jakość ich zdjęć pozostawia wiele do życzenia..
W tym roku postanowiłem dać szansę flagowcowi od Google. Nie są zbyt popularne przez ich małą dostępność w Europie, więc zobaczymy co z tego wyjdzie ( ͡ ͜ʖ ͡)
Pijcie ze mną kompot, bo cieszę się jak cholera ()

#apple #iphone #telefony #pixel #google
t.....r - Czekałem bardzo na wczorajszą konferencję Apple. Miałem nadzieję, że w końc...

źródło: comment_1602668059XXBJDKcKvtuop1IYY8UCfq.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@tytanowy_kalafior: wlasnie tez sie zastanawiam dlaczego ludzie zachwycaja sie IP12? przeciez oni sie zachwycaja ze nowy iphone ma 5G, gdzie xiaomi za 1000 zl ma 5G XDD

Ps. juz zamowiles nowego pixela? czy czekasz na amazon.de ?
  • Odpowiedz
@koeskoes: w UK nie widziałem ani razu Pixela w czyichś rękach, znajomi mają tylko Huaweie, Samsungi, Apple.

@kermirz: dokładnie to xD 5G nie jest żadną nowością, a rzeczą, która po prostu nadchodzi i każdy musi się na nią przygotować. Głupotą było by, gdyby tego 5G nie wsadzili do ich nowej serii.

Pixela już zamówiłem. Mieszkam w UK, a Vodafone ma go już w swojej ofercie, więc powinni mi go wysłać
t.....r - @koeskoes: w UK nie widziałem ani razu Pixela w czyichś rękach, znajomi maj...

źródło: comment_1602669243hsCUjlHjJri0sZaya93kvB.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@DartNorbe: do Andka, szczególnie czystego tak jak w Pixelu myślę, że idzie się łatwo przyzwyczaić, zwłaszcza, że nie ma w nim żadnych zbędnych aplikacji od producenta, co często mnie denerwowało w Samsungach i Sony.

@kermirz: jasne, planuję wrzucić swoją minirecenzję, więc zawołam Cię jak już go dostanę ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@tytanowy_kalafior: zgadzam się z tobą ponieważ prawdę powiedziawszy też czekałem na prezentację ip12 i jestem dosyć mocno rozczarowany, 12mini/12 to trochę żart cenowy w stosunku do pamięci/ekranu etc. i również rozważam zakup pixel 5, niestety w niemczech wszystkie na ten moment poszły, daj znać jak dojdzie!
  • Odpowiedz
@powiedz_czy_ty_wiesz: no dobra, ale co to nam daje? kolejne cyferki w antutu ? czy naprawde odczujemy roznice? Pytam sie serio, jak ktos nie gra to czy odczuje roznice? Jedyna roznica jaka widzialem w snapie 636 (Redmi note 5 pro) a 845 (op6) to szybkosc w postprocessingu w gcam. Ale nie wiem jak to wyglada w prawdziwym oprogramowaniu od googla.

PS. Ja nawet w grach nie odczulem roznicy.
  • Odpowiedz
@kermirz: na dobrą sprawę zastosowany procesor to może imo dłuższy czas renderowania fot, choć nie sądzę by wpłynęło to nawet na to... z mojej perspektywy to czysto cyferkowy temat który nie ma znaczenia jeżeli procek nie jest z najniższej linii procesorów... :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tytanowy_kalafior: Witam w klubie sam rok temu kupiłem Pixela 2Xl najlepiej wydane 800zl w zyciu. Masz bardzo fajny aparat by uwiecznić każde wydarzenie w swoim życiu w połączeniu z nieograniczona liczba zdjęć w google photos łatwo do nich wrócić. Z asystenta korzystam często - nawet budzika nie pamiętam kiedy ręcznie ustawialem.
Niedawno wleciał Android 11 - chociaż tak od KitKat zmiany są naprawdę małe dla przeciętnego Kowalskiego.
  • Odpowiedz
@tytanowy_kalafior: Kupiłem w sumie niedawno by o na początku pandemii iPhona 11 i jak narazie żaden z moich androidowych telefonie nie ma podjazdu. Myślałem o pixelu ale jednak bateria tragiczna w tym telefonie nie wiem jak z 5 jest ale 4 była bardzo slaba. Nie wiem czy zmienię telefon na androida kiedyś narazie jestem bardzo zadowolony i zdjęcia i support generalnie to jest to bardzo stabilny telefon i tyle. Nie jestem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tytanowy_kalafior: do mnie też jutro przychodzi pixelek piątka. Piję z tobą kompot. Porzucam wysłużony redmi 5 który już nie może pół dnia wytrzymać jeśli gdzieś jadę i nawigacji używam albo za dużo muzyki słucham -_- Całe życie z Chińczykami a teraz zobaczyłem co żona dostała w pakiecie kupując 4a i stwierdziłem ok, no to pixel 5. Najbardziej cieszę się na dobre zdjęcia, małą formę, czytnik linii tam gdzie lubię i się
  • Odpowiedz