Wpis z mikrobloga

@UnderThePressure: ty się czepiasz, ale jak nosisz na ręku i chcesz szybko sprawdzić datę to pod takim kątem, data jest na wprost ciebie, więc to raczej kwestia twojego gustu i "uwielbienia" symetrii na tarczy zegarka, które nomen omen datownik z boku zakłóca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@UnderThePressure: Czy to już wątek o naszych małych szajbach związanych z wyglądem zegarków? To ja nie znoszę "powywracanych" napisów, w sensie częściowo dołem do środka tarczy, częściowo na zewnątrz (spójrz na skalę tachymetru tego Swatcha). Wiem, że tak jest bardziej czytelnie ale nieestetycznie.
Chyba po raz pierwszy widzę tak ładny datownik na godzinie 3/4.


@UnderThePressure: 4/5

Dlaczego większość producentów nie robi ich w taki sposób?


@UnderThePressure: jeśli ma się przesuwać powoli to wygląda to źle w momencie zmiany - cyfry są wtedy pochylone względem osi obrotu całej tarczy ale tylko tak głośno myślę, nie wiem jak wyglądają tarcze pod tym mechanizmem, zresztą @AllieCaulfield ładnie to wytłumaczył.

Zazwyczaj są one umieszczone totalnie z dupy
kwestia oddalenia obiektywu od zegarka (co wyjaśnione na poniższym obrazku) i już wygląda ok,


@Marcowy_Kot: on na zdjęciu wygląda ok. Kwestia taka że dla mnie ładny zegarek to maks 36mm dla klasyka i 38mm dla divera. Chyba że coś w klasycznej kopercie na mniej formalne wyjścia to ok, mam taki jeden 41mm ale na co dzień przeszkadza mi ten rozmiar.