Wpis z mikrobloga

Mirki,

Mam dylemat, Samsung (matryca VA) czy dobrze doposażony LG NanoCell (matryca IPS)?

Mam w domu dwa TV teraz. Jeden to starszy IPS od LG, drugi VA od TCLa, no i jakoś na tych smolistych czerniach mi nie zależy mocno. Widać oczywiście że na LG czernie są gorsze. Ma ktoś w domu LGka z najnowszych serii i podzieli się swoimi spostrzeżeniami?

#telewizory #lg #samsung #telewizor #filmy #technologia
  • 18
@aleksander08: Miało być dobrze i tanio i... poszedł Philips 70cali tegoroczny model z Androidem. Niestety obraz to jakaś totalna padaczka. Za LG z serii 913 przemawia webOS i obsługa HDMI 2.1 :)) Samsung wydaje się być mocno okrojony i kompletnie nie wiem na co patrzeć w przypadku tego producenta - OLED będzie za drogi i mały. TV ma mieć 65 - 75 cali. Która aktualnie seria Samsunga jest warta uwagi? Myślę
Minimum moim zdaniem to qled od serii 7 - ma już czujnik oświetlenia, dostosowujący jasność obrazu do panujących warunków - w skrócie nie wypala oczów w nocy, a jak słońce wdziera się do pomieszczenia to wszystko widać. Aktualnie cena jest niewiele wyższa, i moim zdaniem nie warto kupować nic innego. Ok 3-4 lata temu, jak wchodziły QLEDy (a w zasadzie Quantum Dot...) w przypadku 65 były 3x droższe od swoich odpowiedników, a
@aleksander08: Widziałem to porównanie ;))

No mam dylemat spory. Bo kupiony Philips MVA miał jakiś dziwny błąd w matrycy albo oprogramowaniu. Wyciągał czernie za wszelką cenę co przy oglądaniu materiałów poniżej 4K kończyło się fatalnym efektem. Wszystkie czernie były rozpikselowane, robiły się plamy jednolitego koloru - no nie dało się nic tam oglądać.
@Kris031: Dwa tygodnie temu wziąłem VA, 70 cali Philipsa model 8535 - to był dramat. Co to oprogramowanie philipsa robiło z materiałami poniżej 4K, w ciemnych scenach, to nawet nie chcę wspominać. Dzięki uprzejmości kierownika oddałem ten TV do sklepu. Miałem dylemat pomiędzy Samsungiem a LG - stałem i oglądałem na własnych materiałach obraz na jednym i drugim. Obejrzałem sporo testów w internecie. Ostatecznie wziąłem LG mając pełną świadomość tego że
@szczurek_87: Sytuacja z którą się borykałeś - czerń za wszelką cenę - to Frame Dimming. Telewizory budżetowe przyciemniają całą klatkę, żeby wydobyć głębszą czerń. Paskudne zagranie psujące odbiór. QLED to telewizor LEDowy z nałożoną powłoką poszerzającą WCG, czyli szeroką paletę kolorów. Bardziej chwyt marketingowy, aniżeli jakakolwiek technologia. Prawda jest taka, że tego typu technologie siedzą w większości średniopółkowych TV. Łatwiej byłoby doradzić, gdybyś napisał jaki masz budżet na TV w danym
@szczurek_87 niska jasność matrycy, Konkurencja w tym segmencie cenowym ma dwukrotnie jaśniejsze konstrukcje. Ten LG nie jest w stanie oddać jakiegokolwiek HDR. Koszmarne wygaszanie strefowe, które z ekranu w ciemnych scenach robi dyskotekę. Względem trzy lata starszych IPS koszmarne kąty widzenia i najgorszy upscalling na rynku z marek top5. To tak pokrótce