Wpis z mikrobloga

Po raz kolejny proszę o pomoc, ponieważ różne zabiegi niewiele pomagają.
W odniesieniu do mojego poprzedniego wpisu:
https://www.wykop.pl/wpis/52597431/mirki-pomozcie-bo-nie-wiem-juz-co-robie-zle-druk3d/

Dziś wykonałem serię wydruków i żaden nie przypomina wydruków, które kiedyś były niezłe. Pomóżcie proszę, bo już nie wiem gdzie szukać. Dziękuję również koledze @kokoszax69 za wszelkie rady - poprawiło się, ale dalej występują duże błędy.

#druk3d
  • 12
  • Odpowiedz
@raFFcio: underextrusion to twoje hasło na dziś. Czy problem z samym extruderem, czy jego kalibracją, czy też przypchany hotend - to osobna sprawa, ale zdecydowanie za mało materiału ci podaje.
  • Odpowiedz
Po raz kolejny proszę o pomoc, ponieważ różne zabiegi niewiele pomagają.


@raFFcio:

bledny rozmiar dyszy w slicerze? (rzeczywisty, a nie deklarowany przez producenta, bo pewnie i tak masz dysze w stylu 2pln za sztuke ;) )
Bledna kalibracja? Bledne ustawienia extrudera w maszynie/slicerze?
Zle wypoziomowanie stolu?
  • Odpowiedz
@hrumque: @sylwek2k: Wydaje się, że faktycznie underextrusion, nie mniej na pierwszych warstwach jest wszystko dobrze. Zwróćcie też uwagę, że nie łączy pionowych ścian bocznych ze sobą. Podnosiłem flowrate i wróciłem do 100kroków/mm bo miałem kalibrowane zgodnie z poradnikiem Petrzaka.
Dysza faktycznie była wymieniana i po tej wymianie się pogorszyło. Ale w tamtym czasie było więcej zmian - update Marlina, wymiana rurki PTFE, kalibracja ekstrudera, automatyczny bed leveling...
Wydaje
  • Odpowiedz
nie mniej na pierwszych warstwach jest wszystko dobrze.


@raFFcio: jak masz underextrusion i zbyt nisko wypoziomowany stół - to pierwsza warstwa idzie idealnie (bo "rozsmarowuje" ją na stole, podobnie następna jeszcze, problem zaczyna być widoczny od 2+ warstw, zwłąszcza z boku wydruku (warstwy kładzione są co np 0.2mm a grubość realna warstwy jest mniejsza, i tylko "obcieka" na poprzednią warstwę, kolejna warstwa - też "obcieka" na warstwę poniżej, która też
  • Odpowiedz
@raFFcio: Miałem tak 2 razy. Raz bo źle założyłem ptfe i mi się skurczyła od temperatury. Innym razem musiałem kapnąć kropelke oleju na filament tuż przed ekstruderem
  • Odpowiedz