Wpis z mikrobloga

Czyli mam yersiniozę pozajelitową?

2020-09:
laboratorium A
IgA: 93,6 U/ml
(pozytywny > 24 U/ml)

2019-08:
laboratorium B
IgA: 56,6 U/ml
(pozytywny > 24 U/ml)

2019-03:
laboratorium A
IgA: 77,4 U/ml
(pozytywny > 24 U/ml)

2019-01:
laboratorium C
IgG: 12,81
(pozytywny > 1,1)

Objawy:
rwanie stawów kolanowych, ból łba (potylica i za okiem przy poruszaniu okiem), piszczenie w uszach, pieczenie oczu, bóle dziąseł, bóle węzłów chłonnych pod szyją, oddawanie moczu co godzinę, ból wacka, prostaty, pęcherza, bóle stóp, rany na skórze palców, ciągłe zmęczenie jak na kacu

Diagności mi mówili, że takie przeciwciała potrafią się utrzymywać miesiącami i za pół roku mi opadną, a gówno nic nie opadło tylko jest coraz gorzej.

Pierwsze przeciwciała specyficzne – IgM i IgA pojawiają się w krwioobiegu już w 1 do 2 tygodni od zakażenia. W przypadku niepowikłanego zakażenia przeciwciała IgM i IgA znikają w ciągu następnych kilku miesięcy. W przypadku wystąpienia komplikacji przeciwciała IgA mogą utrzymywać się przez kilka lat od momentu zakażenia.

Metoda #!$%@?ę się wyjątkowo dużą specyficznością, gdyż uniemożliwia występowanie reakcji krzyżowych (antygeny YOP są gatunkowo specyficzne!). Na podstawie wzoru reakcji (układu prążków) możliwa jest ocena etapu zakażenia. Powszechnie uważa się, że występowanie przeciwciał przeciw Yersinia w klasie IgA lub IgM przemawia za aktywnym zakażeniem. Przeciwciała klasy IgM występują jednak tylko w pierwszej fazie zakażenia, ustępując miejsca produkcji swoistych przeciwciał w klasie IgA (przewlekła faza zakażenia).


#lekarz #medycyna #diagnostyka #borelioza
p.....k - Czyli mam yersiniozę pozajelitową?

2020-09:
laboratorium A
IgA: 93,6 U...

źródło: comment_1602238646bgimY9nbXb04gDgt021qiZ.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@dzielnyparafianin: a jak się ma do tego jersinia, koliego?
słuchałem mikrobiologów to mówili, że przy jersini może powstać autoagresja, że organizm wytwarza przeciwciała, które zaczynają atakować własne tkanki.
Tylko, że leukusiów mam granicznie mało, a neutrofili ponizej normy i zerowe CRP.
  • Odpowiedz
@dzielnyparafianin: ale dawali antybiotyki to na antybiotykach najpierw jest gorzej, wybuch, a potem stopniowo lepiej i lepiej tak, że po miesiącu staję się bezobjawowy.
Odstawiam abx i na nowo wszystko wraca.

działały: makrolidy, tetracykliny, bactrim, ofloxacyna
nie działały: cipropol, metronidazol, tinidazol, peniciliny, cefalosporyny
  • Odpowiedz