Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mam 1000-1100 złotych i jestem kompletnie zielony. Chcę nauczyć się grać na gitarze elektrycznej, czego potrzebuje poza samą gitarą?

Dodam że chciałbym opcję żeby móc grać w słuchawkach
Więc jaka gitara, jaki wzmacniacz (głośnik?) I czy słuchawki mają znaczenie czy jakiekolwiek się sprawdzą

Jeśli chodzi o samą gitarę to wolałbym żeby była nowa a nie używka

Proszę o pomoc (ʘʘ)

#gitara #gitaraelektryczna
  • 25
  • Odpowiedz
@Inspree: ja bym raczej wziął taniej używaną na początek. Jak będziesz chciał przyoszczędzić na nowej to możesz kupić straszną kupę. Najlepiej taka która ma już ślady używania ( to znaczy ze ktoś na niej dużo grał i go nie trafił szlag). Nówkę kupisz sobie jak już będziesz wiedział co i jak.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dorsz_PO_zydowsku: chciałbym nową ze względu na to że nie znam nikogo kto mógłby doradzić/ obejrzeć ze mną przy zakupie używki, nie chciałbym się bujać z gitarą która może mieć jakieś wady o których się dowiem po niedługim czasie grania
  • Odpowiedz
@Inspree: istnieją dwa potencjalne rozwiązania, więc pytanie: czy w grę wchodzi granie przy włączonym PC, czy nie?

@dorsz_PO_zydowsku:

Najlepiej taka która ma już ślady używania ( to znaczy ze ktoś na niej dużo grał i go nie trafił szlag).


Najgorsza porada. Gitary dla początkujących nie są #!$%@? tytanowe. Używana gitara z niskiej półki to słaby pomysł, w dodatku ludzie wołają za takie graty zdecydowanie za dużo. Skoro pyta
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krul_goblinuw: sprzedaję stary komputer żeby mieć na gitarę, mam laptopa ale będę około stycznia kupował nowy komputer, więc jak narazie to bez (no chyba że laptop się nada)
  • Odpowiedz
@krul_goblinuw: nową tanią #!$%@? tym bardziej może kupić, z wadami na defaulcie.

@Inspree: Jak nie masz nikogo kto Ci doradzi przy zakupie używanej to chociaż zapytaj w jakimś poważanym sklepie muzycznym w twojej okolicy, a nie pytaj wykopków bo będziesz w zimie w trampkach chodził. Mi pierwsza gitarę pomógł kupić nauczyciel.
  • Odpowiedz
@Inspree: kup sobie jakiś prosty interfejs do nagrywania na usb i jedziesz przez kompa, wiele lat tak grałem i w sumie dalej przeważnie podłączam wiosło do kompa, mimo, że mam jeszcze wzmacniacze na chacie do dyspozycji
  • Odpowiedz
@Inspree: zależy jaki laptop, jak nie jakiś stary to mógłby się nadać.

Ogólnie to wygląda to tak, że w przypadku całkiem tanich nawet nowych gitar zawsze może się trafić słabo wykonany egzemplarz i wtedy trzeba odesłać. Trzeba się przyjrzeć czy wszystko jest prosto zrobione, nic nie odstaje i nie wypada itp. a jak się ma wątpliwości to lepiej robić zdjęcia i pytać tutaj na przykład.

Pierwsze rozwiązanie jest takie, że poza gitarą możesz kupić interfejs audio, przykładowo
  • Odpowiedz
@Inspree: Zamiast pieca czy drogiego interfejsu kup sobie kabel Real Tone do gry Rocksmith za 100zł-130zł.
https://allegro.pl/listing?string=rocksmith%20real%20tone&bmatch=baseline-product-eyesa2-engag-dict45-cul-1-5-0717ℴ=d
Ze sterownikami asio4all można spokojnie uczyć się grać z np. Amplitube z wystarczająco małym opóźnieniem. A kiedyś możesz myśleć o piecu, czy lepszym interfejsie.

I jeszcze w Rocksmith pograsz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz