Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad kupnem smartwatcha i mam zagwozdkę w co inwestować.
Główne założenie - ma służyć jak zwykły zegarek - dostępność tradycyjnych tarcz.
Dodatkowo, poza główną funkcją wskazywania czasu, ma wspierać uprawianie sportu, głównie bieganie, jazda rowerem. Tzn. ma posiadać funkcję pomiaru tętna, GPS i możliwość połączenia z najbardziej popularnymi apkami do rejestrowania treningów.

Jakieś modele godne polecenia albo których zdecydowanie unikać?
Budżet teoretycznie nie gra roli, aczkolwiek przepłacać nie lubię.

#elektronika #smartwatch #bieganie #biegajzwykopem
  • 11
@FHA96: a jak dołożyć do wymagań płatności?

@PurpleHaze: zależy mi bardziej na funkcjonalnościach Smart i tradycyjnym wyglądzie niż treningowych, a ten zegarek jest stricte treningowy.
Jakieś inne propozycje?
@saoae: ale co rozumiesz przez funkcjonalnosc smart? Bo jezeli system typu wearos instalowanie aplikacji, konto mailowe itd. To praktycznie eliminujesz wszystko garmina suunto polar, bo to sa sportwatche.
Jako wymagania podales tarcze i sport, wiec to tak troche niespojnie.
@PurpleHaze: Dlatego też napisałem, że bardziej mi zależy na 'smart watchu' niż 'sport watchu'. Sport uprawiam bardziej rekreacyjnie i dlatego nie zależy mi tak bardzo na bardzo głębokiej analizie treningów, aczkolwiek dobrze by było posiadać dobrej jakości jakiekolwiek statystyki.
Poza tym funkcje typu płatności NFC, odbieranie połączeń z tel, pomiar jakości snu czy GPS powinny być standardem.
Dlatego też napisałem, że bardziej mi zależy na 'smart watchu' niż 'sport watchu'


@saoae: tak tylko, ze nie napisales tego we wpisie tylko dopiero w komentarzu do mnie. Z wpisu wynika ze oczekujesz zegarka do uprawiania sportu, z funkcjami smart, stad dostajesz propozycje takie a nie inne.

NFC nie jest standardem, bo organizacje platnicze niechetnie bawia sie w zegarki, jest jednak pewien problem z bezpieczenstwem, dlatego np garmin odpalil swoje garmin
@PurpleHaze: Wielkie dzięki!

Jako że nie używałem do tej pory żadnego smart watcha, a tym bardziej tym się nie interesowałem, trochę ciężko było mi sprecyzować swoje wymagania co do tego sprzętu.
Teraz już o wiele bardziej to czuję i rzeczywiście może NFC nie powinno być aż tak istotne.

Muszę to sobie poukładać i jeszcze raz przemyśleć czego dokładnie potrzebuję.