Wpis z mikrobloga

#ciekawostka #jedzenie ##!$%@? #ser
Jest pewna znana firma produkująca sery żółte, Spomlek, sery Serenada. Mają kilka produktów w żółtych opakowaniach, np. ser radamer, gouda, salami. Jest też produkt, który od dawna był w ich ofercie, nazywał się Ser Babuni. No i ok, inne firmy też miewają ser babuni. Ale jakiś czas temu w markecie chciałam go wsadzić do koszyka, przyglądam się, a on ma minimalnie inną nazwę - ser Babumi. Jedna literka, reszta jakby taka sama. Zaczęłam tropić w necie o co chodzi, a tam zero info, nikt nic. Na stronie Serenady jak byk widnienie obecnie tylko Ser BabuMi, obok innych gatunków, śladu nie ma po serze Babuni, ale w sklepach są te i te. Babumi brzmi tak dziwacznie, ze zaczęłam grzebać, czy ktokolwiek inny produkował kiedyś ser o takiej nazwie, no i nie. Czy to możliwe, że grafik się po prostu pomylił, drukarnia nie zorientowała i poszły tysiące opakowań z błędną nazwą, więc firma postanowiła się tymczasowo dostosować?

Otóż nie, substancje zagęszczające w serze nie spodobały się UOKiK-owi, który zakazał nazywania go nazwą zarezerwowaną dla produktów o prostym, naturalnym składzie ¯\_(ツ)_/¯
anoysath - #ciekawostka #jedzenie ##!$%@? #ser
Jest pewna znana firma produkująca se...

źródło: comment_1601962462qCiIX9bbQWeYRmtzTIQarN.jpg

Pobierz
  • 71
substancje zagęszczające w serze nie spodobały się UOKiK-owi,


@anoysath: jakie to substancje? Pytam, bo w internecie jest skład nie podaje niczego poza chlorkiem wapnia i annato, które nie są zagęstnikami, z tego co mi wiadomo. Nie rozumiem ¯\_(ツ)_/¯