Wpis z mikrobloga

Hejka, mam takie pytanie związane z czasem gojenia się przekłucia ucha. Dnia 21 lipca zrobiłem w profesjonalnym salonie septum oraz płatek ucha. Kolczyk w uchu wymieniłem po 6 tygodniach na podkówkę. Jak to w końcu jest z całkowitym czasem, gdy dziurka nie zacznie zrastać się przez noc? Piercer mówił, że po tych 6 tygodniach mogę do spania ściągać kolczyk, jednak znam parę osób, które i po 3 miesiącach od zrobienia kolczyka, ściągając go pierwszy raz na noc, musiały rano przebijać kolczykiem błonkę aby go włożyć. Również mam drugie pytanko mianowicie po jakim czasie mógłbym nosić wiszący kolczyk, jakiś krzyżyk czy inny WISZĄCY kolczyk bez obawy o rozciągnięcie przekłucia czy podrażnienia. Piercer mówi po tych 6 tygodniach, ludzie mówią po 6 miesiącach, bo tyle podobno ucho potrzebuje aby przyzwyczaić się do przekłucia. Ile ludzi tyle opinii, a to moje pierwsze przekłucia i nie mam zbyt wielkiej wiedzy na ten temat, więc z góry dziękuję za pomoc i przydatne informacje

#piercing #pytanie
  • 2
@MiodowyBaron: skoro poszedłeś do profesjonalnego salonu piercingu, to czemu słuchasz się ludzi?
Płatek ucha goi się do 6 tygodni, tak jak Ci to piercer powiedział. ALE! musi być wykonany igłą, a założony kolczyk z tworzywa nieuczulającego (tytan, bioplast). Jeśli komuś proces leczenia wydłużył się do 6 msc to znaczy, że miał robiony kolczyk pistoletem, z kolczykiem złotym lub srebrnym, albo często zahaczał nim o ubrania czy włosy.

Kanał się przez noc
@rozowy_dzban: To nie do końca tak, że słucham się ludzi, ponieważ jak wspomniałem ilu ludzi tyle opinii. Konsultowałem się z trzema piercerami. Jeden powiadomił mnie, że ucho goi się do 6 tygodni, oczywiście wykonane profesjonalnie i również od razu po 6 tygodniach mogę nosić wiszący kolczyk(krzyżyk, łańcuszek), inny piercer powiedział o 6 do 8 tygodni leczenia i aby nosić kolczyki dobre 5-6 miesięcy z prostym sztyftem, ponieważ ucho nie jest przyzwyczajone