Wpis z mikrobloga

#!$%@?, co za gbur, aż mi się niedobrze zrobiło jak to przeczytałem. Jaki to musi być smutny człowiek, że musi się dowartościowywać gorszym losem innych ludzi.
A może mąż tej Pani jest ciężko chory i wymaga kosztownej rehabilitacji i ona poszła do jakiejkolwiek pracy żeby móc ją sfinansować? No nie, wielki panicz któremu starzy ufundowali kasę na studia wie więcej i lepiej o życiu, tamta Pani jest nierobem i beka z niej bo pracuje w maku.
Jak ja gardzę takimi ludźmi, co za obrzydliwy odpad społeczny.
#konfederacja #bekazpodludzi #shitwykopsays #neuropa
t.....i - #!$%@?, co za gbur, aż mi się niedobrze zrobiło jak to przeczytałem. Jaki t...

źródło: comment_1601906357sDvTtT8GbkDzcghopuIGwR.jpg

Pobierz
  • 110
  • Odpowiedz
To nie moja wina, że państwo ustaliło tak złe prawo.

nikt im nie kazał pracować pod nadzorem innych osób


@pyroxar: i znowu zaczyna się robienie fikołków. To jest właśnie cała rozmowa z tobą.

Obraziłeś ciężko i uczciwie pracującą kobietę nazywając ją głupią, kiedy to ty sam nie wiedziałeś jakie są w ogóle warunki zawarcia umowy innej niż UoP. Ja już kończę, bo i tak za długo to ciągnę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Szanowny @tomasz-terlecki: skoro wtedy oddajesz 30% pensji państwu, skoro sumarycznie oddajesz 60% na podatki (we wszystkim), to jest to nieludzkie. Żebyś wiedział.

W rzeczywistości ograniczenie swobody rynku, jest powodem czemu na tym rynku jest źle. Kiedy podatkujesz firmę, płaci konsument.. kiedy nakładasz niesprawiedliwe prawo (które może się podobać pracownikowi, ale etyki to nie obchodzi), to pracodawca ponosi większe ryzyko i koszty, które zmniejszają pensje pracownika, albo podwyższają cenę towaru. Zawsze na
  • Odpowiedz
  • 20
@pyroxar Ale wiesz, że w PRLu były inne czasy i mówienie teraz, że mogła zbierać do skarpety na drugą emeryturę, to odklejenie się od rzeczywistości.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ZaplutyKarzelReakcji: nie nazwałem jej głupią. Nazwałem każdego kto płaci ZUS głupim, a dlaczego? Bo ZUS jest bankrutem.

Jak nie umiesz czytać to nie odpisuj.

PS: takie prawo jest złe, a ja nie mam zamiaru się z nim godzić. To, że coś jest x, nie znaczy, że takie powinno być. Zawsze można założyć spółkę, albo jdg. Wyjść jest wiele.

Nie trzeba grać na zasadach państwa, które sprawiły, że koszty życia nas duszą.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Ale wiesz, że w PRLu były inne czasy i mówienie teraz, że mogła zbierać do skarpety na drugą emeryturę, to odklejenie się od rzeczywistości.

@Volki: tak działa lewica, zawsze i wszędzie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
masakra, w sumie dużo starszych ludzi pracuje sobie o tak bo np nie mają już partnera a dzieci się dawno wyprowadziły z wnukami za granicę a im się w domu nudzi

@tygryske: mój post dotyczył tego, że każdy będzie MUSIAŁ pracować do śmierci, jeśli nabierze się na ZUS i państwo opiekuńcze.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Szanowny @TurboDynamo: fakt. Każdy koszt, podatek, regulacja, jest przerzucany na konsumenta. To są znane mechanizmy ekonomii.

Przykład pierwszy z brzegu. Sprawdź jak sama regulacja cen mieszkań (niby dobre dla najemców) tak naprawdę szkodzi.
pyroxar - Szanowny @TurboDynamo: fakt. Każdy koszt, podatek, regulacja, jest przerzuc...
  • Odpowiedz
Ja jakoś mam umowę zlecenie. Dopóki ich nie zakażą, będę korzystał. Pozdrawiam.


@pyroxar: po prostu wygooglaj. Kujesz jakieś kable w więzieniu, więc to jest zlecenie. Praca wykonywana pod czyimś nadzorem w warunkach ciągłości, na ryzyko pracodawcy to nie zlecenie i żaden duży pracodawca nie będzie ryzykował takie umowy z osobą inną niż student.
  • Odpowiedz
@pyroxar:

Kiedy podatkujesz firmę, płaci konsument


Chciałeś chyba napisać, że podatek jest dzielony między konsumenta i producenta w różnych proporcjach w zależności od elastyczności cenowej.

Nazwałem każdego kto płaci ZUS głupim, a dlaczego? Bo ZUS jest bankrutem.


ZUS nie jest bankrutem, ZUS ma bardzo mało własnych środków i w praktyce tylko obsługuje środki z FUS. Już bliższe prawdy będzie stwierdzenie, że Polska jest bankrutem.
  • Odpowiedz