Wpis z mikrobloga

Chcę się nieco wspomóc w życiu zawodowym i przy nauce nowych umiejętności.
#dopingmozgu
Głównie zależy mi na poprawie koncentracji i pamięci, chociaż zwiększenie motywacji nie byłoby złe.
Mysłałem żeby zacząć klasycznie, od Noopeptu + Cholina.

Jakie źródła polecacie? Jaka alternatywa dla Noopeptu, oraz co byście polecali żeby łączyć z tym środkiem.
Czy strona ekstrakty.com jest godna zaufania? Mają niezły wybór.
#noopept #nootropy
  • 9
  • Odpowiedz
@Sandman: to tylko rada, nie wymądrzanie się.. serio, jest wiele badań dotyczących wpływu redukcji snu, braku ruchu czy nieodpowiedniej diety na koncentrację, uczenie się czy nastrój.

a co do samego noopeptu, to nie znajdziesz nigdzie badania stwierdzającego jego pozytywny wpływ na mózg zdrowego człowieka
  • Odpowiedz
@Sandman: to co zapronował @AlvarezCasarez to bardzo dobra rada. Sam najlepsze wyniki w nauce osiągałem właśnie gdy regularnie ćwiczyłem na siłowni. Noopept zwiększa koncentrację, ale wyłącza lub osłabia pamięć krótkotrwałą, co czyni go wątpliwej jakości lekiem nootropowym. Co z tego, że będziesz w pełni skupiony na czytaniu książki, wyciszony pomimo hałasu w okół, jak wertując stronę za stroną, nie będziesz w stanie zapamiętać co było na poprzedniej kartce? Odsyłam do wpisu
  • Odpowiedz
@Sandman: zawsze zaczyna się od fundamentów czyli sen, sport, dieta. Zamiast noopeptu wrzucił bym na początku monofosforan urydyny i jakąś postać choliny.
  • Odpowiedz
@CXLV: jest to skutek uboczny zbyt wysokiej dawki, zresztą gościu w podanym przez Ciebie wpisie wziął jednorazowo aż 120 mg ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz