Wpis z mikrobloga

Mirki, wczoraj spec zamontował mi w łazience grzejnik łazienkowy Terma Warp i do tego grzałkę Terma Dry. Po zamontowaniu, nabiłem instalacje co wodą, odpowietrzyłem wszystkie grzejniki w domu łącznie z łazienkowym, ciśnienie w instalacji jest w granicach normy (przynajmniej wskazanie manometru na piecu to potwierdza). Problem z tym, że jak włączam grzałkę w kaloryferze łazienkowym to migają na niej diody wskazujące awarie. Z instrukcji użytkownika wynika, że wystąpił błąd "brak lub zbyt mało czynnika w grzejniku". Przez odpowietrznik w kaloryferze nie wydostaje się już żadne powietrze tylko sama woda. Jakieś rady co zrobić zanim oddam tą grzałkę na gwarancję ?
#grzejnik #ogrzewanie #piec #kaloryfer #lazienka
  • 1
  • Odpowiedz
@Esharellek: grzałka jest czuła na pracę na "sucho" możliwe iż mimo odpowietrzania cały czas była tam gdzieś powietrze co spowodowało zadziałanie zabezpieczenia. Poprawnie powino się odpowietrzyć układ i włączyć kocioł jak grzejnik po 15 minutach jest cały ciepły to jest odpowietrzony. Lub jest też możliwość iż grzałka została uszkodzona przy montażu np. za ciasny trójnik montażowy.
  • Odpowiedz