Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki wczoraj przebiegłem pierwszy raz w życiu 12km w godzinę z paroma minutami. Miało być 10km ale tak mi się spodobało to że się tak męczę, że gdyby nie potrzeby fizjologiczne byłoby i 20km. Wcześniej 3x biegłem na 3km z czasem 13:45. Dzisiaj czuję lekki ból w prawym kolanie. Mogę chodzić, ale czy mogę biegać? Nie robiłem rozgrzewki. Jak jutro zrobię i przebiegnę te 20-30km to nie siądzie mi kolano? Miał ktoś jakieś kontuzje po bieganiu? Czy to tylko zwykły zakwas który minie po jednym dniu?

#sport #bieganie #sprint #kontuzje

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f78ba3d605297c54a62ae21
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 7
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania Przebiegłeś dużo więcej niż zazwyczaj, i dziwisz się, że pojawiają się problemy? Dla własnego dobra nie rzucaj się z marszu na dystanse rzędu 20-30 km bez wcześniejszego przygotowania, bo możesz zrobić sobie jedynie krzywdę i zniechęcić się do biegania. Stopniowo zwiększaj kilometraż, obserwuj kolano, a w razie problemów idź do fizjo. Aha, na początku biegania bardzo szybko można zanotować progres pod względem wydolnościowym. Nie oznacza to jednak, że sprawa podobnie ma
  • Odpowiedz
CynicznaDziewczyna: @Horaccy: nie mam swojego fizjo
@you_re_right: mówisz? w sumie może i masz rację, zrobię sobie przerwę a następnie będę zawsze zaczynał rozgrzewką - mam 2kg nadwagi, więc może tutaj był mój błąd, że nie zacząłem tak długiego biegania rozgrzewką? gdybym nie miał nadwagi to myślę, że bez problemu mógłbym biegać ot tak
a nie takie mega intensywne interwały robiłem codziennie przez godzinę, ale że miałem rozgrzewkę oraz rozciąganie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Aktualny styl zycia naszych czasow no i genetyka ( w moim przypadku) spowodowala kontuzje, a myslalem, ze moge biegac i grac w pilke 24/7, nagle okazalo sie ze jednak nie moge i kolanko wypadlo, tak o bez powodu, a wlasnie moze dlatego ze nie przygotowalem sie do takich treningow jakie chcialem robic.
  • Odpowiedz