Wpis z mikrobloga

mam taka lampe sufitowa, podlaczalem do sufitu ale ofc nie wiedzialem ktory kabel idzie prad (kable sa 4 i smiecie nie popodlaczali zgodnie ze sztuka i sa jakie szare i czarne, brak brazowego i niebieskieg). Niestety po podlaczaniu i roznych kombinacjach lampa nie dziala. To mozliwe ze spalilem lampe albo jakis bezpiecznik? Myslicie ze da sie to wymienic czy cala plyta glowna do #!$%@? #xiaomi #remont #elektryka #elektronika #lampa #budujzwykopem #prad #elektrykapradnietyka
e.....a - mam taka lampe sufitowa, podlaczalem do sufitu ale ofc nie wiedzialem ktory...

źródło: comment_1601745949h2GxbQH6nYnhhpuLGTNvyJ.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
@eternit_nie_wybacza: nie wiem, jak patrze na oznaczenie na płycie to tam jest ACN i ACL co moglo by sugerować, że L i N trzeba podłączyć zgodnie z oznaczeniami (L - faza, N - neutralny)

Co do kabli na suficie to zgaduj zgadula, kolory moga sugerowac ze masz przewód 4x1,5 (L1, L2, N i G), ale to nie oznacza, ze tak zostaly podłączone. Gdybys mial próbówkę za 2 zł to byś od
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@eternit_nie_wybacza: Na 90 procent szary to N. Brąz i czarny to 2 klawisze. Zielono żółty ochronny. To możesz podłączyć do odbudowy nigdzie indziej bo ci będzie różnicówkę wywalać. Popsuć nie mogłeś bo nikt pod oprawę nie podaje dwóch różnych faz.
Daj pod np brąz i szary. Lub czarny szary. Over.
  • Odpowiedz
@cation: to jak wytlumaczyc to ze jak podlaczam inna lampe i daje L i zolto zielony to wywala roznicowke, a jak podlacze pod te lampe to nic sie nei dzieje xD Nie wydaje Ci sie ze jednak wywalilem bezpiecznik w tej lampie?
  • Odpowiedz