Wpis z mikrobloga

#video #filmowanie #pytanie #drony
W jakim trybie powinienem nagrywać filmy na wakacjach? Mam drona, mam gimbala do telefonu, chciałbym później złożyć z tego klip i nie wiem w jakiej rozdzielczości i jakim klatkarzu nagrywać :/

Mam zamiar trzymać te filmy na zawsze i może teraz złożę szybszy filmik, może za pare lat wolniejszy więc przydałoby się zrobić slowmotion a to chyba możliwe jest tylko z 60fps?

Czy nagrywanie 60fps i później degradacja do 24fps jest ok?

Milion pytań, zero odpowiedzi (o ʖ̯o)

Co radzicie? Jak byście sami nagrywali?
Pobierz bbrr - #video #filmowanie #pytanie #drony 
W jakim trybie powinienem nagrywać filmy ...
źródło: comment_1601675378YG964KDMx0jdiTezQg9Bm9.jpg

Jak bys nagrywal?

  • 4K 60 fps 40.9% (18)
  • 4K 30 fps 15.9% (7)
  • 4K 24 fps 4.5% (2)
  • 1080p 60 fps 31.8% (14)
  • 1080p 30 fps 6.8% (3)

Oddanych głosów: 44

  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bbrr: jak masz duuuuuuzo pamięci to 4k 60fps ale potem ogarnięcie tego na kompie to dla zwykłego filmiku z wakacji strasznie dużo roboty
@bbrr: Degradacja do 30 FPS jest ok jak dodasz motion blura. Inaczej będzie kupa.

Sugerowałbym nagrywanie w 30 FPS od razu, ale bez filtrów ND się nie da zazwyczaj.
Degradacja do 30 FPS jest ok jak dodasz motion blura. Inaczej będzie kupa.


@mathix: A czy degradacja z 60 do 30 z motion blurem czy nawet do 24 jest tak samo dobra jak oryginalne nagrywanie w 30/24?
@bbrr: Jak dla mnie jest całkiem ok, ale nie jest tak dobra jak z filtrami ND. Niemniej w przypadku drona raczej będzie wporzo. Ja kręcę w 30FPS z filtrami ND w 4k. Niemniej mój mavic 2 nie wyciąga 60 FPS także nie ma problemu.

Natomiast gopro używam w 60 FPS bez filtru i dorabiam motion blur w post produkcji.