Wpis z mikrobloga

Czy agresywny 7,8 letni chihuahua może sie odmienić? Był już na kastracji niedawno, cos to dało bo więcej czasu śpi ale nadal jest agresywny tylko teraz zamiast gryźć ludzi to goni ogon xd wiem ze ucięcie jajec nie musiało nic dać bo już ma takie nawyki ale licze na jakąś cudowną poradę - może ktos cos ma w zanadrzu


#psy #chihuahua #ninetyeight
  • 28
  • Odpowiedz
Lubie zwierzęta ale on to jest tragedia - cały dzień tylko szczeka i rzuca sie w losowych momentach, wszystko musi mieć to co chce, w nocy znowu Kurła chrapie xd


@ninetyeight: Normalne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
No i w dodatku piesek rozpieszczany był długi czas i dostawał wszystko co chciał.


@ninetyeight:I o to są efekty. Zresztą psy takie jak Chihuahua są strasznie rozpieszczane ¯\_(ツ)_/¯

Teraz to już za późno, to już zrzędliwy staruszek.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ninetyeight: jeśli zacznie się z nim pracować jak najbardziej może się zmienić, ale nie ma na to cudownej porady, tyko praca nad posłuszeństwem, rezygnacją, motywacją, rozproszeniami itp itd. Dodatkowo na efekty się czeka tygodniami, jeśli nie miesiącami.
Zwykle u takich małych bobków agresją jest na tyle lękowym, ale czy w tym przypadku tak jest to nie sposób stwierdzić przez neta. Najlepiej gdybyś skontultował się z kimś na żywo.
  • Odpowiedz
@Mr_3nKi_: No wiem ale nie cofnę czasu. @mikaliq: Właśnie jak sie przeprowadziliśmy do Warszawy to pierwsze pare dni był idealny a potem już sie przestał bać i zaczął byc agresywny bo sie czuł jak u siebie. Teraz tylko na spacerze po polu da sie go wziąć chociażby na ręce bo ze strachu sie klei do podłogi ʕʔ
  • Odpowiedz
@ninetyeight: ale określmy, gdzie ta agresja. Jak do obcych to możliwe ze behawiorysta będzie konieczny. Ale jak do domowników, to kwestia ustawienia szczurka w odpowiednim miejscu w hierarchii stada, a to już nie powinno być takie trudne.
  • Odpowiedz
@ninetyeight: cziły to charakterne psy, ale jeśli piszesz że pies 'dostawał wszystko czego chciał' xDD to wygląda na to, że macie psa o średniej pewności siebie, który nie zna zasad życia z człowiekiem, a jego właściciele traktują go jakby miał ludzką psychikę.
No ale ok - w jakich sytuacjach pies najczęściej przejawia tę swoją agresję i w jakich sytuacjach najwięcej szczeka?

@E_li_mi_nator: wiesz, że u psów nie istnieje coś takiego
  • Odpowiedz
@E_li_mi_nator: na podstawie tego, że mam wiedzę na ten temat, ale to Cię wcale nie musi przekonywać. Wystarczy że poszukasz informacji na temat tego kto jest twórcą tej tezy i co było dalej.
Wyręczę Cię - Fisher się ze swojej tezy wycofał.
Dawno temu ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz