Wpis z mikrobloga

Jest duży hype na #amongus teraz, no i jak każdy się zorientował to gra bazuje na prostej mechanice znanej szerzej w towarzystkiej grze Mafia IRL.
O ile Mafii nigdy nie lubiłem, bo się siedziało w kółku i na pałę na kogoś głosowało, o tyle lata później odkryłem grę Avalon. Kiedyś ciężka do zdobycie - ja polowałem na używkę, ale jakiś czas temu był dodruk i do dostania jest za 40-50zł w popularnych sieciówkach.

Gra dużo bardziej rozbudowana, gdzie rozgrywa się kilka rund i od tych "złych" zależy jaką strategię przyjmą - czy dadzą się od początku poznać jako sabotażyści, czy będą grali zgodnie z zamiarami "dobrych" a dopiero w ostatniej rundzie pokrzyżują wszystkim plany. Polecam gorąco wszystkim normikom, którzy mają znajomych. Jedyna wada, że trzeba ich mieć conajmniej z 6, żeby rozgrywka była fajna.

#gry #grybezpradu #planszowki #karcianki
Pobierz nalejmizupy - Jest duży hype na #amongus teraz, no i jak każdy się zorientował to gra...
źródło: comment_1601641821hEqWeu55oOoiiQhr7IPLVm.jpg
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nalej_mi_zupy: oj tak rozegrało się dużo gier w to ( ͡ ͜ʖ ͡) najlepszy zestaw graczy to 7 oraz 10. Jak jest dużo początkujących to 7 bym polecał bez Mordreda bo on jest zbyt OP.
Przy 10 jest już młyn trochę, ale zabawa przednia.

Niemniej jednak najlepsza gra jaka grałem typu mafia jest Ktulu: http://samorzad.mimuw.edu.pl/2017/04/07/ktulu-na-mimie/
Nigdzie się już tego nie da znaleźć ale grać można nawet
@JakTamCoTam: Najlepsze jest jak narrator też chce być graczem i musi z pamięci z zamkniętymi oczami wygłosić początkowe instrukcje dla reszty graczy, tak żeby w jednym momencie znali się tylko ci co mają się znać. W przypadku bardziej skomplikowanych scenariuszy z Mordredami i innymi postaciami specjalnymi to jest hardcor. A jeszcze większym hardcorem jest wypowiedzenie tych instrukcji po kilku piwkach.
Koniec końców nagraliśmy instrukcje na telefon czytając z kartki i puszczaliśmy