Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Szybkie pytanie.
Dom jednorodzinny, około 200m2. Pękł mi 16 letni piec od centralnego ogrzewania, był na drewno i węgiel. Mam stary piec gazowy również 16 letni i miałem ten na opal. Co polecacie teraz wstawić na jego miejsce ? Zainwestować w piec gazowy? Opał już na tą zimę mam niestety. Kumpel poleca piec firmy Vaillant ecoTEC pro. Trochę się obawiam tego uzależnienia od gazu, jednak duży dom więc żeby rachunki nie były kosmiczne.

#dom #ogrzewanie #piec #wykonczenia #remontujzwykopem #remont #hydraulika
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MisiuMisiu: ja to bym się zainteresował czy gmina mnie ma projektu wymiany pieców. I szedł dalej tym tropem. Może za pół darmo da się kupić jakiś porządny piec z dobrymi normami.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MisiuMisiu: przecież Sas i jakieś inne firmy dalej sprzedają śmieciuchy 5 klasy także kocioł zasypowy możesz sobie na spokojnie wymienić :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MisiuMisiu: nie kupisz teraz kotła na 15 lat, żadnego.

Zdecyduj się czy chcesz gaz czy węgiel. Jeśli chodzi o kotły zasypowe nie masz wyboru bo te kotły są ogólnie niedopuszczone do użytku. Więc albo kupujesz co jest za 5k albo pellet lub ekogroszek za 10k

Co do kotłów gazowych to jak z rozumem, każdy ma
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@turok2016: mojej żony dziadek jest takim spawaczem na emeryturze, ma tyle zleceń, że bierze tylko część. Teść w tym roku wymienił kocioł który od niego dostali ponad 20lat temu i tylko dlatego, że już nie mieli siły go obsługiwać a tak nic się z nim nie działo.
  • Odpowiedz
@MisiuMisiu: jeżeli nie musisz chodzić na samych gaciach, to na gazie da się przeżyć, tylko normalną temperaturę na sterowniku ustaw. Wiem jak to było na węglu, wieczorem łaźnia, rano delirka z zimna
  • Odpowiedz