Wpis z mikrobloga

dostałem prośbę by złożyć po taniości komputer dla dzieciaka, tak by bez przeszkód odpalał gry typu fortnite, gta5, fifę i inne tego typu w co grają teraz dzieciaki. najlepiej żeby cena nie przekraczała zbytnio tysiaka, ale jak coś to młodemu dołożę z własnej kieszeni. wiadomo, dzieciak nie zauważy żadnej różnicy pomiędzy średnimi ustawieniami, a ultra, nie będzie miało dla niego znaczenia też, że klatki miejscami będą spadać do 50, dzieciaki ani laiki na takie rzeczy totalnie nie zwracają uwagi(spójrzmy np. na konsolowców). przyznam się, że średnio ogarniam aktualny rynek podzespołów komputerowych, dlatego potrzebowałbym porad co do wyboru podzespołów. jak na razie dobrałem takie podzespoły- i5 2500, rx 470 4gb i 8gb ramu drr3 1600mhz(jeszcze nwm jakiej firmy, ale to chyba nie ma aż takiego znaczenia?), czy w cenach podobnych do tych podzespołów(cpu to jakieś ~150zł, a gpu ~400zł, takie budżety mniej więcej zakładam) dałbym radę znaleźć coś sensowniejszego w podobnej lub nieco wyższej cenie? za resztę chciałbym kupić dysk ssd jakąś ładną budę i zasilacz taki żeby się nie skopcił po tygodniu, ale to już będzie mi łatwiej dobrać.
#pcmasterrace #komputery #informatyka
  • 17
@mdmicky92: wydaje mi się, że do tego typu gier 8gb ramu powinno wystarczyć w zupełności, wolałbym dołożyć do lepszej karty

@Aerokski: złożenie nowego. taka i5 jak z oferty tego kompa nie będzie bottleneckowała tych gier? no właśnie, jakaś karta, tylko jaka? na kartę mam przeznaczone max 400zł i zastanawiam się co w tej cenie będzie najoptymalniejsze.

@robid: taki procesor jest zdecydowanie za mocny jak do tak taniego zestawu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mystoo: Ten hp to fajna podstawa. Dokupusz mu jeszcze 4 gb ram do 1000 zł za komplet ciężko o coś sensowniejszego. Dysk ssd można dać mniejszy na system. 120 w zupełności wystarczy. Hdd też 500 gb.
@Aerokski: czyli procesor w tym hp powinnien być wystarczający? raczej myślałem o ssd 512gb tak żeby gry się też na nim zmieściły i szybciej działały, kupowanie ssd tylko po to żeby system załadowywał się kilkanaście sekund szybciej raczej mija się z celem
@Mystoo: w ograniczonym budżecie @Aerokski ma rację, mniejszy ssd a większy dysk na magazyn, finansowo powinno lepiej wyjść, a kilka sekund ładowania gry to nie różnica, a ogólnie więcej miejsca to już róźnica. Zaoszczędzony pieniądz możesz w coś innego wsadzić i chyba lepszy deal
@mdmicky92: no niby tak, ale już jeśli tak podchodzimy "to tylko parę sekund dłużej", to już lepiej sobie w ogóle odpuścić ssd, bo na system też można poczekać parę sekund dłużej.
@Aerokski: drogo, ale myślę że jednak warto