Wpis z mikrobloga

@FejsFak: bo nie zatrzymuje smrodu na stałe jak filtr pyłowy, takze po jakims czasie zamiast zatrzymywac smrod to bedzie sam wczesniej zebrany smród uwalniał i smrodził. do tego tez bym zrezygnował z ulpa, 1500zł po to aby zwiekszyc skutecznosc o 0,045‬% ? nie wiem co to za filtr ale jak sprawdzałem kiedyś ulpa to niby skutecznosc mial wieksza ale znacznie przepustowość spadała. zyskasz 0,045‬% skutecznosci a ci cyrkulacja powietrza na chacie
@FejsFak: uuu panie co to za filtry! gdzie to chcesz włożyć?
ulpa to mocna przesada moim zdaniem. robisz clean room? będziesz produkować procesory czy broń biologiczną? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
na smog / pyły wystarczy dobra epa, nawet klasy 11 albo 12
weź też pod uwagę że filtry dokładne mocno zapchasz, a koszty wymiany jak widzę srogie. w ogóle czym chcesz przez to przepchać powietrze? wydaje mi
@maraswrona: chcę się głównie pozbyć zarodników pleśni a z tego co wiem są one bardzo małe i zwykłe filtry sobie z nimi nie radzą bo są drobniejsze niż smog. Mam dodatkowy wentylator który będzie wspomagał tłoczenie, dodatkowo facet który mi to przygotował policzył wszystko tak żeby było ok. Sam niestety nie jestem w stanie tego policzyć bo nie mam specyfikacji filtrów. Z filtra ulpa na początku jednak zrezygnuję ale zostawię na
@FejsFak: jak już tyle inwestujesz to dołóż czujniki laserowe przed i po i monitoruj skuteczność filtracji. ja tak planuje, ale raczej nie wsadze tam hepa tylko raczej tanie tkaniny filtracyjne na metry, F7 albo F9 - skutecznośc jak hepa

wsadzasz to do rekuperatora? jaki model?
@FejsFak: co do czujnika to jedynie mogę polecić laserowe plantower od chińczyka. lecą na tym wszystkie te lowcost stacje co mierzą pm10, pm2.5 i pm1. ten czujnik w praktyce mierzy od 0.3um, tyle że po uart nie wystawia tego jako osobno przeliczona zmienna wyrażona w ug/m3. można się dobrać jedynie do "liczników" takich cząstek, zliczane jest osobno 6 frakcji, w tym 0.3, 0.5, 1.0, 2.5 - jak dasz taki czujnik przed