Wpis z mikrobloga

Mirki. Mam problem z ogrzewaniem w domu. Ostatnio to ja przejmuje pałeczke Pana domu to trzeba się za to zabrać.
Piec w piwnicy pic rel.
Problem taki że kaloryfery ciepłe tylko u góry, a dół kaloryfera zimny. Te które są najdalej od pieca (sypialnia rodziców na piętrze) zimne niemal zawsze a piec ustawiony na czwórkę w dzoewieciostopniowej skali. Najlepiej zawsze radził sobie kaloryfer 2 piętra nad piecem.

Pamiętam że zawsze trzeba było je dość często odpowietrzać. Ciśnienie też skakało zawsze. Podobno powinno być 1,3-1,4 a skakało od 0.7 do 1,6 czasem.

Sam ni #!$%@? się na tym nie znam i fachowca weźmie się tak czy tak tylko jednak korci mnie żeby się dowiedzieć o #!$%@? chodzi.

Dziś piec włączony. Sytuacja jak zwykle z tym problemem że kaloryfery zaczęły po 2 godzinach od włączenia zimniec nawet te które zawsze fajnie grzały. Odpowietrzać próbowałem ale od razu leci woda to powietrza chyba nie ma.

#ogrzewanie #ogrzewaniegazowe #dom #pytanie #pytaniedoeksperta
ruda_stuleja - Mirki. Mam problem z ogrzewaniem w domu. Ostatnio to ja przejmuje pałe...

źródło: comment_1601323042qeOrO32iWlmfMJ6pWcPVU3.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Mikroblog+
  • 1
@Brother_of_Steel
Śmieszne pewnie to jest. Szkoda tylko że nie rozumiem dlaczego. Dziewczyna u siebie kaloryfer ma jakoś ciepły i na górze i na dole. A u mnie lekko ciepły na górze i lód na dole. Zajebiste grzanie.
@darek-jg
Jeśli głowice to te kurki takie z liczbami do ustawiania grzania w danym kaloryferze to nie. Kiedyś były jak były jeszcze stare kaloryfery. W tych nam dali takie coś z czego ja te wszystkie czarne zakrętki poodkręcałem bo jeśli dobrze rozumiem to one są do zmniejszania grzania. A co tu zmniejszać jak i tak nie grzeje.

Kiedyś chciałem je przykręcić u mnie w pokoju, bo za gorąco było, a drzwi chciałem mieć zamknięte (tak to ciepło uciekało i było git, a przy zamkniętych to masakra bo mój pokój to niecałe 8m2). Skończyło się na tym że kaloryfer stukał, a spod kurka zaczęła
rudastuleja - @Brotherof_Steel 
Śmieszne pewnie to jest. Szkoda tylko że nie rozumiem...

źródło: comment_1601325164x5ZAkUXkfq21TptKMFKcd8.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@ruda_stuleja: trzeba sprawdzić filtr od układu CO. Będzie gdzieś z tyłu kotła.
Same objawy mogą sugerować właśnie na przytkany filtr, uszkodzoną pompę. Ale bez wizji lokalnej to ciężko coś więćej napisać.

Ewentualnie należy dokonać kryzowania grzejników.
  • Odpowiedz
@ruda_stuleja panie, najzimniejsze są ostatnie bo i obieg jest najmniejszy, prędkość wymiany jest mniejsza niż w grzejnikach bliższych pieca bo opory tłoczenia mniejsze. Zakrec te pierwsze to wówczas te ostatnie powinny działać sprawnie. Mozesz mieć niewydajna pompę, zamykany filtr, zbyt mały przekrój węża albo powietrze w układzie.
  • Odpowiedz
via Mikroblog+
  • 0
@Silikon
Jutro będę szukał speca. Póki co mam sporo załatwiania innych spraw. Ale trzeba się za to wziąć.
Będę pamiętał że się pytałeś to dam znać jak będę znał przyczynę problemu.
Dzięki za zainteresowanie i radę ( )
  • Odpowiedz