Wpis z mikrobloga

@Walenciakowa: Super argument xD Was to można w tym temacie porozkładać jak dzieci.


@Bizancjum: Mnie by zastanawiało, czy na pewno wszystko ze mną jest w porządku, jeśli prezentowałbym stanowisko zgodne z Arabią Saudyjską czy Iranem, a przeciwne całej UE + USA + Australia + Nowa Zelandia. W tobie jak widać refleksji brak.

W pierwszym świecie również było dozwolone niewolnictwo


Tak, wtedy też aborcja była grzechem i zakazana
A wiesz, że 40-60% zarodków umiera w trakcie ciąży?


@R187: Ludzie umierają m. in. na raka, dlatego morderstwo powinno być legalne. To właśnie napisałeś xD

Jajka z mojej lodówki się mogą stać jajecznicą.


@R187: I to będą cały czas te same jajka, tak samo jak ty jesteś tym samym stworzeniem co "płód", którym byłeś. Bo o tym jest ta dyskusja.

A no i nie jestem wierzący, ja was niszczę wiedzą
Mnie by zastanawiało, czy na pewno wszystko ze mną jest w porządku, jeśli prezentowałbym stanowisko zgodne z Arabią Saudyjską czy Iranem, a przeciwne całej UE + USA + Australia + Nowa Zelandia.


@Walenciakowa: Nie każdy jest zagubionym dzieckiem bez własnego zdania, które powtarza wszystko za grupą. Ja swoje zdanie wypracowałem sam.
Jest różnica między:

1) płodem, który nigdy nie posiadł świadomości i nie może jej posiadać bo jest to fizycznie i biologicznie niemożliwe na jego etapie rozwoju


@R187: To zależy od tego, w którym miejscu na osi czasu płód się znajduję. Choć do tej pory dokładnie nie wiadomo, w którym momencie płód 'nabywa' świadomość. No ale chu, zabić można na podstawie przyjętych umownie norm, bo ŚREDNIO w tym i tym tygodniu rozwija
Ludzie umierają m. in. na raka, dlatego morderstwo powinno być legalne. To właśnie napisałeś xD


@Bizancjum: Ludzi, którzy mają raka się leczy. A czy parodniowe zarodki się leczy z poronienia?

I to będą cały czas te same jajka, tak samo jak ty jesteś tym samym stworzeniem co "płód", którym byłeś. Bo o tym jest ta dyskusja.


No ale jajka nie są jajecznicą a surowe ciasto nie jest chlebem. Nie posiada cech,
Nie jesteś sam ze swoim zdaniem. Fanatyczni muzułmanie i katolicy wspierają cię.


@Walenciakowa: Nie będę się kłócił z kimś kto mówi, że 2+2=4. Nie wiem jak muzułmanie ale katolicy pojmują prosty fakt, że "zarodek", "płód" i "noworodek" to ten sam byt na różnych etapach rozwoju tak samo jak "chłopiec", "mężczyzna".
Ludzi, którzy mają raka się leczy.


@R187: Co to ma do rzeczy. Płody umierają w łonie a dzieci, które się rodzą też dostają wyroki od losu. Czy "człowiekiem" jest ktoś kogo można "(wy)eczyć" xD? Hospicja są pełne nie-ludzi zatem.

No ale jajka nie są jajecznicą a surowe ciasto nie jest chlebem. Nie posiada cech, które je nimi czynią bo jeszcze nie zaszły procesy które by do ich posiadania doprowadziły.


@R187:
Tak, ale to te same przedmioty. Chłopiec nie jest mężczyzną ale za 20 lat będzie i to będzie ten sam byt, który był chłopcem. Ja piszę tu o ciągłości istnienia, która powinna definiować "człowieczeństwo" a jakieś cechy, które sobie sam wybierasz bo tak. Bo subiektywnie uznajesz, że "świadomość" jest lepszą cechą niż np. "owłosienie".


@Bizancjum: Czyli ruda żelaza której jeszcze nikt nie wydobył i leży w ziemi jest tym samym "bytem"
@R187 Sam powód braku świadomości oraz braku czucia bólu może być powodem przyzwolenie na aborcje? Wcześniej odpowiadałeś już, że jeśli ktoś jest pod narkozą to niby te dwa warunki zachodzą, jednak zaznaczyłeś, że oprócz tego osoba pod narkozą posiadała już świadomość a płód nie.

1) płodem, który nigdy nie posiadł świadomości i nie może jej posiadać bo jest to fizycznie i biologicznie niemożliwe na jego etapie rozwoju

2) urodzonym człowiekiem, który ma
@R187: płód ma ludzkie DNA, a norka nie ;v W ogóle te kryteria, że do tego momentu można - a później już nie, to jeden wielki absurd oparty na umowności. Potem wychodzą takie babole, że do tygodnia x można abortować, ale już x + 1 dzień nie można.


Na jakiej #!$%@? umowności? Gość ci wyżej podał kiedy się wykształca mózg, kiedy receptory bólowe, ale nie, bo to ta lewacka nauka XD
Jednak co to zmienia? Te dwa warunki wciąż zachodzą w danym momencie nie posiada świadomości, nawet jeśli wybudzi się za godzinę, to przez godzinę jej nie posiadał.


@Piranie: Świadomość wynika z fizycznego ułożenia atomów, energii elektrycznej i innych materialnych rzeczy w mózgu, to nie znika w czasie narkozy bo inaczej po wybudzeniu byłoby warzywo a nie człowiek. Tak jak wyłączasz na noc komputer to nie znaczy, że Wykop przestaje istnieć (