Wpis z mikrobloga

Mirki, robię sobie pracownie w podpiwniczeniu i mam zamiar zamontować na ścianie biokominek. Ponieważ mam tam widoczne fundamenty, postanowilem ocieplić ściany styropianem, poczym zamontować płyty gk. Czy taki kominek nie stopi mi styropianu wokół zabudowy? Czy może jednak pierdzielnac jedną ścianę z wełny skalnej?

#budownictwo #remontujzwykopem #biokominek
  • 12
@mlesz wentylacja zapewniona, mam dostęp do wywietrzników kominkowych.

@delirium_memes właśnie tak zrobię, tylko jak wiadomo wełna nie jest zbyt przyjemna do układania, w szczególności dla laika ( ͡º ͜ʖ͡º)

@Rafalski45 wszędzie gdzie pytam kazano mi ocieplić fundamenty od wewnątrz, z resztą nie zbawi mnie to za dużo, bo i tak ściany nie są równo z fundamentem, więc dałem styropian 2 na fundament, a 5 na ścianę i
@Rafalski45: Nie ma takiej zasady ( ͡° ͜ʖ ͡°) są nawet systemy stawiania domu w styropianowych szalunkach traconych. Trzeba policzyć gdzie będzie się wykraplała para i zrobić tak żeby to miejsce wystąpiło w styropianie
@Rafalski45 dom nie jest ocieplony styropianem od zewnątrz, dopiero jakoś na wiosnę mam zamiar zrobić elewację. Niestety stare budownictwo, ok 40 cm ściany. Z tego co mi wiadomo, to ściana jest z pustaka ceramicznego wzmocniona biała cegłą
Masz pewnie ściany trójwarstwowe, czyli pustak, próżnia i cegła. Chcesz ocieplić dom od zewnątrz, to daruj sobie ten styropian w środku, wełna jak najbardziej może być.