Wpis z mikrobloga

@espu: Karabachu. Ty sobie robisz jaja, jaka Turcja xD?? Te tereny od zawsze (w nowożytności) były Azerskie, i dalej są. Ormianie je skolonizowali a potem wysiedli mieszkańców ale to nie znaczy że stał się ich (bo jeśli przyjmiemy że tak można robić to tylko czekać na nowy lebensraum.
@espu: aha no to już widzę z kim mamy do czynienia. Idź na jakieś stonki dla rosyjskich/włoskich czy niemieckich nacjonalistów i dowiedz się skrzyżowaniem czego z czym jesteś ty jako Polak xD. Zajebiste postrzeganie świata, w którym dla 99% innych mających takie poglądy jak ty jesteś największym śmieciem (skryzowaniem niewolnika z debilem i pijakiem)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Emprzem: cos innego niz ad personam umiesz? W jakim języku Azerowie gadają niby? Turecki z naleciałościami. To Turcy po prostu.
@espu: ciężko o nie adpersonam jak ktoś jako argument przedstawia to że uważa inna grupę ludzi za pół-kozy xD. Tak samo turecki z naleciałościami jak polski to rosyjski z naleciałościami, a nawet jeśli byłby pasztunski nie rozumiem co to ma do zasadności moralnej konfliktu?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nbhd: Ormianie są u siebie. Azerowie nie. Nie w górnym Karabachu. "Od 189 roku p.n.e. do około 390 roku n.e. wchodził w skład prowincji Arcach, należącej do Wielkiej Armenii[2][4]. Później znalazł się kontrolowanej od 461 roku przez Persję Sasanidów Albanii Kaukaskiej, co było rezultatem wielu walk toczonych przez to państwo z Wielką Armenią[2][3][4]. W IV i V wieku znaczna część ludności Górskiego Karabachu została chrześcijanami, dzięki prowadzonej na jego obszarze działalności
@Emprzem: kolega Azer albo Turek mieszkający w Polsce? Zapraszam do zapoznania się z oficjalną i przyjętą na całym świecie genezą i historią konfliktu - na całym świecie, oprócz Turcji, Azerbejdżanu i Pakistanu :) . Poniżej link do nakręconego wspólnie przez Ormian i Azerów film - co prawda zaczyna się od 1970, ale nic lepszego i bardziej neutralnego w postaci filmu nie znajdziesz. A także artykuł z tvp info.

https://www.tvp.info/50065018/nowa-wojna-o-gorski-karabach-rozpoczeta

https://vimeo.com/407942633
@haystan: pudło, polski Polak. Za to kolega chyba Ormianin. Po pierwsze, dobra rada. Nie dawaj informacji z TVP INFO bo wiarygodność tego źródła jest zerowa.

Po 2, rozumiem że są różne perspektywy widzenia tego konfliktu, pewnie istnieje pełno podobnych filmów z Azerskiej perspektywy które pokazują to zupełnie odwrotnie, niemniej fakty są takie że od ponad 100 lat to terytorium jest Azerskie i to uznaje społeczność międzynarodowa, od Aliantów, przez ZSRR po
@Emprzem: Tak, jestem polskim Ormianinem. Tym bardziej jestem zdziwiony, że prezentujesz taką narrację.
Czytaj proszę ze zrozumieniem, film który udostępniłem jest wspólnym dziełem Ormian i Azerów, nic bardziej neutralnego nie znajdziesz, ewentualnie Black Garden Thomasa DeWaala - Ormianom też się w tym filmie dostaje (shocker wojna nie jest czarnobiała), także nie wrzucam tego w celach propagandowych. Co do TVP info sam byłem zdziwiony, ale artykuł jest konkretny i bardzo dobrze opisuje