Wpis z mikrobloga

Cześć

jestem na etapie zakupu działki budowlanej i mam pytanie o kwestię drogi dojazdowej. Wzdłuż drogi stoi kilka domów ja kupuje ostatnią.
Działka która jest drogą ma oznacznie MN tereny mieszkaniowe i KDL - pas drogi gminnej w liniach rozgraniczających 12m. Szerokość drogi to około 4m. Działka którą nabywam zgodnie z MP
ZP to teren zabudowy mieszkaniowej. Pytanie czy przy takiej szerokości drogi mogę mieć problem z pozwoleniem na budowę? Pytałem w starostwie i tu ciekawe otrzymałem informacje, że ich to nie interesuje i opierają się na opinii architekta, w gminie że tak zostało podzielone i tak może być.
Ktoś się orientuje?
#budownictwo #prawo #geodezja #budowadomu
  • 10
@Nskostek: Zetną Ci z tej działki ten fragment, który jest pod drogę KDL. Aaa i kilka Starostw w Polsce nie uznaje drogi za wystarczający dojazd jeżeli droga nie ma min. 5 m szerokości w liniach rozgraniczających jako powód podają, że żaden wóz strażacki tam nie wjedzie.
@gobi12 z tym zetnieciem nie ma problemów bo to daleko i przedemna jest 5 domow. Czy to nie jest tak ze jak juz podzielono dzialki to tak zostaje bo przecież jak ktoś kupi a w planie jest budowlana to nagle stanie się nie budowlana? To chyba powinni tez zmienić mpzp. Dziwne to jest.
@Nskostek: Jeśli Twoja działka ma dostęp bezpośredni do działki drogowej i ta działka drogowa w planie ma zapisane KDL o szerokości 12 m i to KDL wchodzi na Twoją działkę to nie będziesz się mógł na tym terenie wybudować. Sprawdź czy istnieje w planie linia nieprzekraczalnej zabudowy, bo ona wyznaczy maksymalny zasięg domu od drogi. W obecnej chwili jak w planie jest że działka budowlana to zostanie budowlana. Jeśli przy tej
@DanekRBI @1234567880 Wiec tak dzialka ktora ma kdl to droga i to jest ok bo ma połączenie z glowna droga i ta droga prowadzi do dzialki budowlanej. Dziś byłem u architekta i mam info ze to nie problem ze szerokosc to 4m. Natomiast pojawił się inny problem i tu czekam na info bo moja dzialka graniczy z budynkiem przemysłowym-szklarnia i nie wiadomo czy nie będzie problem z odleglosciami... niestety pod górkę