Wpis z mikrobloga

@wewa: Kiedyś jeden robotnik tak się wyrodził o ekipie co robiła betonowe pale - brzydko pracują xD Chyba miał na myśli wygląd tych pali po odkopaniu xD
@Zefir_Zdobywca: bez rury osłonowej, jedynie prowadniki na 0,5 m od poziomu platformy. Co więcej, pale na zacios, grunty niespoiste, co akurat jest tutaj ewenementem, bo generalnie margiel. Dlatego według mnie wyszły mistrzowsko ;)
@wewa: coś tam wiem o geotechnice, mam z tym styczność na co dzień i doskonale wiem, jakie spawacze robili oczy na myśl na co przeznacza nadprogramowe środki wynikające z utylizacji nienadających się przecież do niczego hebików
@Xaveri: Kuuurczaki, już się rozpisałam jak nie wiem i mi brakło czasu. Na mostach stosujemy tylko B500SP ;) ze względu na ciągliwość, czyli większy wpływ obciążeń zmiennych ;) ale do brzegu. Nie. Całą konstrukcję stanowi palisada z pali CFA średnicy 60 cm zbrojonych kształtownikiem HEB 300. Jest to tzw. Ściana oporowa dla parcia gruntu powyżej, na którym będzie ułożony tor. Te kotwy są po to, aby zespolić beton gzymsu od strony