Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki potrzebna rada.
Ogrzewanie podlogowe - tak, nie czy moze mieszane z kaloryferami?
Bo w projekcie mam podlogowke w standardzie na parterze. Dodatkowo moge zamowic na pietrze. No i sie zastanawiam. Bankowo grzejnik jeden w lazience. A reszta?

Slyszalem opinie ze to troche inny rodzaj ciepla, ze nie ma mozliwosci zbyt duzej regulacji temperatury.. No i sie waham.

#budujzwykopem #dom #ogrzewanie #pytaniedoeksperta
  • 54
  • Odpowiedz
Bankowo grzejnik jeden w lazience


@Alasthor: ten bierz elektryczny, a reszta podłogówka. Najlepsze rozwiązanie, wszędzie ta sama temperatura podłogi (wyobraź sobie, że idziesz do sypialni przez ciepły korytarz i wchodzisz na zimną podłogę w sypialni). Poza tym wtedy też jest taniej (mniej zaawansowana kotłownia) i najlepsza wydajność.
  • Odpowiedz
i za 2-3h jest cieplej a nie następnego dnia


@waldinio: hoho, to nawet grzejniki w 2-3h nie zdaza dobrze rozgrac pomieszczenia, a ty wyskakujesz z podlogowka :D w przypadku podlogowki zalezy co jest wylane na podlodze: anhydryt ma mniejsza bezwladnosc, ale bez przesady :D
  • Odpowiedz
@Pwado: to albo masz słabo rozciągnietą podlogówkę albo słabo ocieplony dom... maksymalnie ile mi piec chodzil zeby podnieść temp o 1 stopien jak mi się zachcia ło mieć 23 to piec chodził ok 8h przy -7 stopniach w nocy.

Gdyby było inaczej to bym zaplacił krocie za ogrzewanie w zeszłym sezonie bo mialem piec na prąd a tak to miałem 23 stopnie za 2k z hakiem
  • Odpowiedz
@Nobel210 takie głupoty piszesz, że to jest kurna niewiarygodne.... przede wszystkim odszranaianie działa na zasadzie odwróconego obiegu wykorzystując gaz w instalacji.

Poza tym piszesz ze "Przy PC jesteś w stanie zaburzyć jej działanie sterownikami bo pompa potrzebuje zład wody do odszraniania" XDDDD ja #!$%@? XDDDD

a słyszałeś o pompach wysokotemperaturowych przeznaczonych do grzejników??? Grzejniki co mają? Termostaty... które co robią??? Tak!!! Zamykają przepływ wody po osiągnięciu temp w pomieszczeniu tak jak siłowniki
  • Odpowiedz
@waldinio: Ty jeszcze to przezywasz? Ale wiesz żeby jednostka zewnetrzna mogła się odszronic to ten gaz musi mieć temp dodatnia? Czyli musi odebrać ciepło z instalacji?
  • Odpowiedz
@Nobel210 przecież woda może być grzana nawet tylko dla jednego pomieszczenia, zawsze jest jakieś pomieszczenie które wymaga częstszego grzania zwłaszcza pomieszczenia od północy. I wtedy uruchomi się odszranianie
  • Odpowiedz