Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Siema po wymianie zasilacza komp nie odpala sprawdzałem wszystko po kolei wypijałem ramy kartę sprawdzałem napięcie #!$%@? też przycisk są tam dwa kabelki próbowałem je styknac ze sobą ale i tak komp nie rusza macie jakieś pomysły? #pcmasterrace #komputery
  • 27
@ask_: Znajdź na płycie głównej złącze JFP1
Pod nim powinna być taka mała legenda, ale też nie zawsze i jak jej niema to po modelu producenta płyty głównej znajdź specyfikację techniczną płyty celem odnalezienia legendy tego złącza.

Jest to złącze do panelu przedniego i wg legendy sprawdź, które piny odpowiadają za power switch (POWER SW) i zewrzyj te piny śrubokrętem na chwilkę, jak masz niesprawny przycisk od obudowy.
@ask_:

tak wszystko podpięte i zasilacz działa bo daje wszędzie napięcie tylko nie uruchamia się

ale i tak komp nie rusza macie jakieś pomysły?

Hmm, jednak prosiłbym o jakieś małe rozjaśnienie sprawy, bo obawiam się, że nie rozumiem.
O co chodzi, kiedy mówisz, że komputer nie odpala?

Pytam, czy po podpięciu płyty głównej do zasilacza tymi dwoma przewodami i po zwarciu pinów Power SW płyta główna odpala?
Daje jakieś oznaki życia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maniek50005: @Curus_Bachleda: podpięty jest zasilacz do płyty na pinach od zasilacza jest napięcie po zwarciu pinow od power czy też po samym kliknięciu przycisku jest zero reakcji płyta nie robi się ciepła wiatraki nie ruszają
@ask_: Nie grzebałeś nic w procesorze od czasu gdy płyta działała? Pytam celem wyeliminowania scenariusza z pogiętymi pinami socketu/procesora zależnie od producenta.
Dodatkowo jeszcze bym się upewnił czy masz pamięć ram osadzoną w bankach 2/4 jeśli posiadasz tylko dwie kości
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Curus_Bachleda: @maniek50005: sytuacja wyglądała tak że w domu #!$%@? prąd mnie nie było po powrocie komp już się nie uruchamiał stwierdziłem że to wina zasilacza dzisiaj go wymieniłem i reakcja taka jak wczoraj na starym czyli jej brak wydaje mi się że może płyta dostała strzała i się spaliła skoro nie idzie go odpalić nawet po zwarciu pinow na niej chyba po prostu czas na nowego pc ( ͡°