Wpis z mikrobloga

#bieganie

Możecie mi wyjaśnić skąd się nagle wzięła moda na FAIR-PLAY w bieganiu, w sensie ktoś kogoś przepuścił na mecie bo tamten rypnął w barierki albo inny nie wiedział że jeszcze kawałek trzeba dobiec do mety? Nie czaję - o ile wiem sport to przede wszystkim orientacja w terenie. Pomyliłeś trasę mimo oznaczeń - przegrywasz!
  • 15
Jeżeli miałbym wygrać z kimś kto jest dużo lepszy ode mnie tylko dlatego, że pomylił oznaczenie mety to takie zwycięstwo nie miałoby dla mnie wartości


@sailer: jeżeli miałbym wygrać bo ktoś mnie przepuszcza tylko dlatego że stwierdził że z jego punktu widzenia to niegodne to bym go #!$%@?ł i kazał mu wbiec przede mną. Więc dla nich to zwycięstwo miało wartość?
@jezus_cameltoe: Jeżeli wygraliby pomimo tego, że byli słabsi, mniej wytrzymali to taka wygrana nie miałaby wartości. Ale jeżeli okazali się silniejsi, a przegrana miałaby być skutkiem pomyłki to dlaczego mieliby odbierać sobie status bycia najlepszym
ale każdy ma takie same oznaczenia, więc jeśli były niedobre to były dla każdego.


@MirkoPytania: tylko właśnie na tym polega istota fair-play (albo może fair-run w tym przypadku), by nie wykorzystać niejednoznacznych przepisów na swoją korzyść
Ale jeżeli okazali się silniejsi, a przegrana miałaby być skutkiem pomyłki to dlaczego mieliby odbierać sobie status bycia najlepszym


@sailer: ale bieg to nie tylko dyspozycja dnia, kondycja, siła ale również orientacja w terenie, kontuzje, wypadki - wszystko to się liczy RAZEM i wtedy dopiero się wyłania wygranego.
ale bieg to nie tylko dyspozycja dnia, kondycja, siła ale również orientacja w terenie, kontuzje, wypadki - wszystko to się liczy RAZEM i wtedy dopiero się wyłania wygranego.


@jezus_cameltoe: jednak jeżeli chodzi o bieganie to najważniejszym jest czynnik wytrzymałościowy, szczególnie w biegach długich. Orientacja w terenie jest ważna, ale nie powinna być czynnikiem decydującym o zwycięstwie jak ma to miejsce na przykład w biegu na orientację.

Jeżeli ktoś zatrzymał się 100
@sailer: to prawda możesz, ale dla mnie murzyni to ludzie bez honoru - nigdy nie słyszałem o postawie fair-play któregokolwiek. Dla nich zawsze liczy się zwycięstwo za wszelką cenę wiec nigdy bym takiego nie przepuścił bo on na 100% też by tego nie zrobił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sailer: wiesz to tak jakby się kłócić kto wygrał w 1 z 10 - facet nawali w finale 300 pkt nagle 3 złe odpowiedzi i koleś z 20 pkt wygrywa. To nie jest test wiedzy tylko teleturniej, zawody biegowe są również czymś więcej niż tylko bieganiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jezus_cameltoe: jest coś takiego jak BnO.
Na parkrun mój najlepszy czas to 22:30.
Na Wawelcup taka impreza BnO ostatnio zrobiłem trasę 5km zajęło mi to 2h.
Najlepszy zrobił ja w 30+ minut.
Ale tu sprawa jest jasna w sensie siła biegowa plus orientacja w terenie.
I też są nagrody fair play bo ludzie łamią nogi czy inne wypadki i ktoś rezygnuje z biegu by pomóc.

Ale jakby na parkrun wyprzedził gość