Wpis z mikrobloga

@joks: Taki kurs nauczy cię tylko obsługi programu CAD. Nie nauczy cię projektowania i nie da niezbędnej wiedzy w tym zakresie. Moim zdaniem bez sensu, sam się możesz nauczyć z książką lub tutorialami w internecie, będzie to samo ale bez papierka. Jeżeli chodzi o takie szkolenia, to rekrutując konstruktorów do swojego działu, często na teście z programu ludzie się wykładali na prostych rzeczach, pomimo wpisanych certyfikatów w CV.
  • Odpowiedz
@joks: Szczerze to polecałbym iść na studia w tym kierunku, możesz wtedy w ramach studiów taki certyfikat uzyskać. Niestety bez studiów a ze znajomością CAD możesz pracować co najwyżej jako tzw. "CAD Monkey" czyli rysownik. Niestety tego typu stanowisk jest niewiele.
  • Odpowiedz
@9_pasazer_nostromo: To ja, już z drugiej strony, kiedy sprawdzałem zadanie kandydata, który zrobił blachę "tradycyjnie" prosiłem, żeby rozwinięcie narysował w dwg, bo przecież coś na laser muszę wysłać. Nawet poradnik mechanika przyniosiłem, żeby sobie sprawdził co i jak. Nie pamiętam, czy ktoś dał radę, ale chyba nie.
Ja też, swoją drogą, kiedy szukałem pracy w zawodzie to nie bardzo tam, gdzie wymagali znajomości programu i niczego więcej, bo program to tylko
  • Odpowiedz
@9_pasazer_nostromo: niestety jestem uziemiony rok, musze powtorzyc mature i dobrac matme bo nie jestem w stanie dostac sie na studia z ta iloscia pkt


@joks: a co z zaocznymi? idź do pracy, zarób na studia. Będziesz rok do przodu, z zaoków na dzienne się przepiszesz jak będziesz chciał
  • Odpowiedz
@StaraSzopa: ja już mam 30+ :D tylko zaoczne ale jak zdawałem mature to nie myslalem ze kiedys mi sie odwidzi i pojde na studia. wzialem sie juz za angielski, matme ogarne bo w rodzinie mam osobe, ktora mi pomoze i moze jakos uciulam punktow na to zeby sie dostac na jakis lepszy kierunek
  • Odpowiedz
Jestem w takiej samej sytuacji, pracuje na wypalarce plazmowej cnc, sam sobie rysuje i przygotowuje programy na maszynę. Zarobki mam bardzo niskie 2800 brutto+ jakś premia, praca nudna chciałbym chociaż robić programy pod frezarki, dużo bawię się w druk 3d, fusion 360 itd. ale i tak w okolicy nikt nie szuka kogoś takiego do pracy. Polibudę rzuciłem po 1 semestrze, mata i fiza w technikum to była jakaś padaka a w dodatku
  • Odpowiedz