Wpis z mikrobloga

Hej, jakiś czas temu wrzucałem tu nieostrego Saturna i się spodobał niektórym ( ͡° ͜ʖ ͡°). Dzisiaj mam dla Was nieco ostrzejszego Marsa. Obecnie warunki do obserwacji Czerwonej Planety są bardzo dobre i jakieś 15 lat będzie trzeba czekać na podobne. Zdjęcia wykonane w weekend, nie jest to jakość time-lapse od @namrab, ale cieszę się, że widać czapę lodową, struktury geologiczne i chmury pierzaste. Tu pod spodem standardowa ogniskowa 1800mm, a w komentarzach pod wpisem dorzucam ogniskową 3600mm i 7200mm. Sprzęt Synta16 406/1800mm + ASI290MC + UV/IR-cut + GSO Barlow 2x i TV Powermate 4x
#astronomia #kosmos #astrofoto #mactrixpoleca #mars
mactrix - Hej, jakiś czas temu wrzucałem tu nieostrego Saturna i się spodobał niektór...

źródło: comment_1600720196k03DtHvBfU10SMPD3uSVbE.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@mactrix: Zresztą była tu kilka dni temu dyskusja odnośnie przycięcia apertury newtona do obserwacji planet i niektórzy twierdzili że to głupota. Nadal twierdzę, że wręcz przeciwnie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Ferengi to prawda, jest zarąbisty efekt 3d. Ja teraz też myślę nad tym by następnym razem spróbować focić z przysłona planety, mam jeszcze trochę planetarek do obrobienia i jestem ciekaw co będzie, używałem filtra uv/IR, na Marsie ostrość i kolor poprawiły się skokowo w stosunku do kamerki bez filtra ciekawe co z mglawicami. Materiał czeka ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz