Wpis z mikrobloga

Mirki poratujcie, mam w domu internet od Orange, wraz z umową dostałem cudowny router Funbox2. Na początku jako tako chodził ale ostatnio zrywał połączenie z komputerem czy telefonem, Ostatnio podłączyłem jeszcze do niego kamerę zewnętrzną na Wi-Fi (która zapisuje cały czas obraz w chmurze) i dziad już całkowicie nie wyrabia. Jak jest kamera włączona inne urządzenie nie chce się połączyć. Zatem potrzebuje kupić nowy router, kwota 300-400 zł. Ogarnąć musi 2 telefony, TV, PS, 2-3kamery (aktualnie jest jedna). Doradźcie co kupić
#router #wifi
  • 3
@bezzebnyrekin: Kamera po wifi to najgłupsze co możesz zrobić, nie dość że łatwo to zakłócić to jeszcze cały czas utylizujesz sobie pasmo 2.4GHz bo pewnie wisi gdzie sygnał jest słaby i są ciągle retransmisje, a tam pewnie bez przerwy leci z 3-5Mbit strumeinia. Ten internet to po ftth/vdsl/adsl ?
@bezzebnyrekin: No pewnie że po kablu, zasilanie i tak idzie. Zapychasz też se sporo uploadu z tego co masz w VDSL'u, ogólnie chmura to słaby pomysł, lepiej kamera z kartą microsd zainstalowana w takim miejscu że nie ma do niej dostępu, a jak jest ich więcej to lokalny rejestrator gdzieś ukryty.