Wpis z mikrobloga

@Qql3l3: Najbardziej upierdliwe stało się teraz gdy trzeba nosić maski i nie rozpoznaje, tak to działa idealnie i szybko, na YT często pokazywane jest że wolno bo czekają na animację tej kłódki, a tak naprawdę faceID łapie za nim w ogóle ta animacja się uruchomi tylko przesuwam palcem.

Płatności: 2x przycisk boczny odblokujesz mordą i przystawiasz do terminala.
@Qql3l3: Możesz jeszcze ustawić, że np. nie odblokuje się na sam widok twarzy, ale musisz jeszcze skierować wzrok na telefon. Takie dodatkowe zabezpieczenie. Ja bym się nie wrócił do TouchID.
@Qql3l3: Muszę przyznać, że trochę się obawiałem, ale sprawdza się znakomicie. W nocy także.
Problemy mogą być:
- podczas ziewania ;-)
- w maseczce ;-)
- w lustrzanych lenonkach (przy włączonej funkcji Face ID wymaga uwagi).
@Qql3l3: Też wykrywa terminal, wtedy klikasz ma ikone FaceID, skanujesz twarz i ponownie przykładasz. O wiele lepiej jest kliknąć dwa razy na przycisk blokady, zeskanować twarz i dopiero wtedy przyłożyć do czytnika. iPhonem z TouchID o wiele wygodniej się płaciło, chociaż do FaceID już się przyzwyczaiłem
@Qql3l3: Ostatnio położyłem iphone w szafce jak się przebierałem do pracy i wpadłem na genialny sposób odblokowania go w skoku ( ͡° ͜ʖ ͡°) za 3 razem odblokowałem.