Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chciałbym zasięgnąć rady bardziej doświadczonych ode mnie programistów, którzy zmieniali język programowania lub też devopsów.

Obecnie pracuję w php, po 2 latach z haczykiem pracy mam 10k na rękę UZ, ale nie oszukujmy się, w phpie niedługo osiągnąłbym sufit zarobków, chyba że bym dostał gdzieś posadę team leadera, ale to wiązałoby się z o wiele większym stresem i ilością rzeczy na głowie, a dalej zarabiałbym jak przeciętny mid w innych technologiach.

Dlatego też coraz bardziej myślę o przekwalifikowaniu się w przyszłości na devopsa albo programistę javy/c# czy tam go (dawniej widziałem jakieś oferty w go, w których doświadczenie w php było mile widziane). Chętnie dowiem się jakie wy macie doświadczenia w tym temacie, jak przeszliście tę drogę? Niestety nie jestem w stanie zmienić języka wewnątrz firmy.

#pracait #php #golang #devops

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f64f101f49ad326e7b1a2df
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: ogólnie to polecam. Mam za sobą sporo lat jako mid w php, ale cały czas tez utrzymywałem różne usługi, potem zaczęto to nazywać devopsem. Że swojej strony polecam mocne ogarnianie całego stosu sieciowego, teraz to wiadomo, k8s i kontenery, do tego aws i jesteś devops20k