Wpis z mikrobloga

@Dielektryk: Pięknie sobie to dopowiedziałeś, ale nie - nie czytałam projektu ustawy i bez wiedzy prawniczej bądź ekonomicznej nie jestem w stanie ocenić jej pod kątem merytorycznym. Wobec tego nie podejmuję się jej oceny i nie komentuję wprowadzanych przez nią rozwiązań.

O czym piszę natomiast to sam aspekt moralny traktowania zwierząt w przemyśle futrzarskim oraz to, w jakim świetle temat próbuje przedstawić Konfederacja. Niech mówią o aspekcie gospodarczym, jeśli się na
  • Odpowiedz
@ziemba1: Nie odniosłeś się w żaden sposób do materiału, pod którym komentujesz i zapewne nawet go nie wysłuchałeś. Co chcesz osiągnąć wrzucając mi tu losowy półtoragodzinny film, bo chyba nie to, że go obejrzę?
  • Odpowiedz
@ziemba1: Dzielę się rzeczowym materiałem, który może kogoś zainteresować i zachęcić do przemyśleń, wprost pisząc czego dotyczy. Komentując wpis wypadałoby chociaż zapoznać się z jego treścią i pisać na temat. Jeśli chcesz polemizować z argumentami z nagrania - zapraszam.

A jeśli zobaczyłeś po prostu wpis niepochlebny Konfederacji i uruchomił Ci się zautomatyzowany protokół spamowania nie na temat - to wypraszam.
  • Odpowiedz
@ziemba1: I to jest już jakaś wartość dodana tej dyskusji - chociaż w zasadzie padają tu jedynie ogólniki do których ciężko się nawet odnieść. Część poruszonych w wywiadzie kwestii zostało omówionych w materiale Orestesa oraz okraszonych źródłami naukowymi, zatem odsyłam tam zainteresowanych, by mogli sami ocenić.

Dodatkowo pada tu jednak stwierdzenie, że absurdem jest rozmowa o szczęściu bądź nieszczęściu zwierząt w hodowli. Pomijając fortunność samego określenia (czym w ogóle jest szczęście
  • Odpowiedz
@misja_ratunkowa: tu nawet nie chodzi już o te zwierzęta itd, jeśli chcą tego zakazać to niech płacą ludziom odszkodowania przez 10 lat czy tam ile jeszcze im kredytu do spłaty zostało. Niech dadzą im kilka lat jak np Czesi z jajkami "3", mają 6-7 lat na zamknięcie biznesu a nie miesiąc XD
  • Odpowiedz
@Conor_McGregor chyba jest 12 miesiecy co i tak jest śmieszne, a odszkodowania brak. To państwo jest z tektury. W jeden dzień masz biznes, który spełnia wszystkie wymagania, a w drugi dowiadujesz się, że jednak nie i żadnego odszkodowania nie dostaniesz. Jak Ci ludzie spłacą kredyty?

@misja_ratunkowa świetny materiał manipulacyjny. Gdyby ten Pan znał się na nauce wiedziałby, że zdania zazwyczaj są podzielone i przedstawiając jedno badanie pod swoją tezę (szczególnie w dziedzinie
  • Odpowiedz
Brak braw za wsparcie dla nieetycznego biznesu i publiczną aprobatę przedmiotowego traktowania zwierząt.


@misja_ratunkowa: spoko, że za to wszystko zapłacisz kilka razy. Raz w odszkodowaniach jakie się pojawią, w zasiłkach dla bezrobotnych jak ludzie pójdą na bruk, spadku dochodu do budżetu no i samym jedzeniu bo norki odpowiadają za utylizacje większości odpadów, które przerabiane są na pasze. Krótkowzroczne, emocjonalne myślenie bez rozważania konsekwencji.
  • Odpowiedz