Wpis z mikrobloga

Czyżby nowy król w tym budżecie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Najnowszy Xiaomi Viomi SE z Polski
➡️ z wyjątkowymi funkcjami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
[szybka recenzja]

-----------------------------------------
➡️Śledź mój tag #sebeksspoleca i Moje recenzje  ( ͡° ͜ʖ ͡°)
----------------------------------------

Xiaomi Viomi SE z Polski
299.99$ (ok 1140zł)
▶️kod: R5414E1E9C227001
Szybka dostawa z Polski lub Niemiec kurierem

➡️Xiaomi Viomi SE to najnowszy odkurzacz sprzątający te marki, taki lekki upgrade popularnego V2 Pro.

Robot zamówiony z GearBest z niemieckiego magazynu (teraz też dostępny z Polski), przyszedł kurierem w 3 dni. Od kilku dni testuję odkurzacz i może to być najlepsza opcja pod względem stosunku ceny do jakości i król w budżecie do ok 350$ dolarów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mogłem pójść na łatwiznę i kupić sprawdzonego Viomi V2 Pro. Ale pojawił się nowy Viomi SE i się skusiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Viomi SE jest tańszy od V2 Pro, a trochę poprawiony - ma lepsze algorytmy jazdy (jak w moim Viomi V3), większą moc niż V2Pro, poprawionego mopa (ze sztuczną inteligencją). Ma też bardzo przydatną wyjątkową funkcję - automatyczny system wyłączania wody przy powrocie do bazy (do tego sterowanie ilością wody w czasie mopowania)❗

Do tego 5map, bardzo skuteczny mop na jodełkę (plus elektroniczna kontrola ilości wody), harmonogramy, wydajna bateria i oczywiście sterowanie aplikacją Xiaomi Home. No i w końcu biały Viomi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ma wszystko, czego potrzeba większości użytkowników. Myślę, ze członek rodziny (dla którego kupiłem Viomi) będzie zadowolony.

Robot jest ładny, elegancki, robi świetne wrażenie. Bardzo porządnie wykonany. W zestawie pojemnik 2w1, stacja do ładowania z wtyczką EU, dwie zmiotki, przystawka do mopowania, ścierki, instrukcja (z językiem polskim).

Połączenie z aplikacją MiHome odbyło się błyskawicznie. Robot zaktualizował się. W App ma obsługę nawet 5 map, podział na pokoje, rozbudowane harmonogramy, strefy zakazane i inne funkcje. Przychodzą też powiadomienia na telelfon (np. o zakończeniu sprzątania).

Przy pierwszym uruchomieniu robot zrobił mapę i podzielił mieszkanie na pokoje (można dzięki temu puścić go do sprzątania tylko wybranego pomieszczenia). Świetnie dobiera trasy jazdy (jak w moim Viomi V3 za 450$ - mają ten same algorytmy V2.0 z AI). Moc 2200Pa (V2 Pro ma 2100Pa) jest wystarczająca, odkurzacz sprząta bardzo dobrze, cicho. Mopuje znakomicie na jodełkę (jest tez tryb tradycyjny). Bateria 3200mAh (taka sama jak w V2 Pro) jest wydajna, starczy na ok 100m². Pojemnik 2w1 jest identyczny jak w Viomi V2 Pro i V3. Stacja dokująca z wtyczką EU. W wielojęzycznej instrukcji jest język polski (App też jest po polsku) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wkrótce pełna recenzja. Ale warto go kupić w tej cenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gearbest #viomi #xiaomi #viomisepro #mirobot #viomiv3 #itemyzchin

sebekss - Czyżby nowy król w tym budżecie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Najnowszy Xiaomi Viomi SE z P...

źródło: comment_16003648156zUQJkfkRDo15XV0y4Vnpw.jpg

Pobierz
  • 19
@sebekss to jaka jest różnica między nim a V3? Czego brakuje? Znalazłem że jest mniejsza pojemność zbiorników ale twierdzisz że ten 2w1 jest taki sam jak w v3.

Ogarnie 100m2 w trybie odkurzacz + mop? Czy do tego potrzebuję v3?
@PanWitold V3 ma większą baterię i polecę go do dużych domów. W pozostałym zakresie praktycznie nie widzę większych różnic. V3 ma trochę większą moc, ale przy sprzątaniu nie ma jakiejś różnicy - poza głośnością, V3 na największej mocy wyje dość mocno( ͡º ͜ʖ͡º)
V3 ma też funkcję sterylizacji, ale dla mnie to tylko marketingowy chwyt, nie używam. Ma 3 pojemniki, SE ma pojemnik 2w1 (ale sam w
@sebekss ale bateria i zbiornik 2w1 w SE wystarczy na odkurzanie + mop jodełka na 100m2? Czy bezpieczniej brać v3? Bo z tego co widzę to głównie tutaj jest różnica a cena dużo niższa. U mnie są same płytki więc ta moc nie robi aż takiej różnicy.
@PanWitold bateria wystarczy (w opisie jest napisane 200m, ale tyle nie da rady, ale 100 tak). Natomiast pojemnik (woda) nie starczy na pelne 100m. Pytanie, czy rzeczywiście masz na jednym poziomie 100m czystej podłogi (to musiałoby być ok 120-130m, bo trzeba odliczyć meble, łóżka itd.)
@sebekss no fakt, pewnie trochę mniej wyjdzie po odliczeniu. Teraz jednak zwróciłem uwagę, że SE nie ma osobnych pojemników na kurz i wodę? Są jakieś pasujące do dokupienia i czy wyszło by to taniej niż v3? Praktycznie byłem już zdecydowany na v3 tylko teraz czekam na jakąś promocję.
@nibiru będzie idealny. Powierzchnia jest na tyle duża, że warto brać robota ze skanowaniem laserowym (żeby jeździł inteligentnie), a zarazem niw jest ogromna i nie ma sensu brać np. VIOMI V3 z większą baterią. bateria VIOMI SE będzie wystarczająca, robot sprawdzi się jak najbardziej
@sebekss mając drugą stację na piętrze będzie działać tak jak myślę tj. przy przeniesieniu i przełączeniu mapy chwyci gdzie jest i skuma jak sprzątać? Czy to nie ma sensu i przenosząc robota i ustawiając mapę sam się odnajdzie bez stacji ładującej?