Wpis z mikrobloga

@panzielony: Widziałem Twoje zdjęcia z 1989 r z tzw. ulewy jaka przeszła przez Kielce...na tych zdjęciach nie widziałem do tej pory jak powstawał legendarny biurowiec Exbudu...jestem fanem architektury. Obiekt Centrum Biznesu do dnia dzisiejszego jedna z ikon miasta, nagrodzony tytułem Budowa Roku ...dziś boli mnie stan techniczny a dokładnie elewacja. Miejscami już z upływem czasu ubytki tafli szklanej i przetarte białe panele...Właściciel spółka City Core gospodarz obiektu nic nie robi w
Jeśl będziesz pamiętał - przypomnij się za jakiś miesiąc-dwa. Może akurat będę się wybierał w rodzinne strony to poszukam.
Fajnie, że chce Ci się coś działać w tym kierunku. Nawet nie wiedziałem, że stan elewacji jest kiepski - z daleka tego nie widać.
@panzielony: Cześć chciałem się przypomnieć odnośnie archiwalnych zdjęć Exbudu z przebiegu budowy. Temat kompleksu i historię samego Exbudu pora przypomnieć opinii społecznej a zarazem przedstawić młodszemu pokoleniu co za cud został stworzony w Kielcach. Wiesz właściciel spółka City Core nawet nie przeprowadziła remontu wnętrza co dowiaduje się w komentarzach od osób co tam urzędują. Kiedyś były zabiegi władz samorządowych by przejąć kompleks pod potrzeby przyszłego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Z negocjacji ostatecznie
Cześć,
Niestety dalej nie byłem w rodzinnych stronach więc nie miałem jak zdjęć poszukać, więc na ten moment nic nowego nie mam.
Dzięki za przypomnienie - spróbuj proszę jeszcze za jakiś czas.

Szacun i trzymam kciuki żeby udało Ci się coś powalczyć i zadbać o Exbud :).